Робота на дачі : порада,як зібрати хороший урожай на дачі, відпочити на природі

Дача » Виноград » Вирощування винограду. Основні помилки
РОБОТА НА ДАЧІ

ROBOT IN THE COUNTRY


Вирощування винограду. Основні помилки

При вирощуванні винограду не обійтися без помилок. Як то кажуть, не помиляється тільки той, хто нічого не робить. Однак деякі помилки передбачувані, повторюються у багатьох початківців виноградарів і було б не зайвим їх уникнути.


Перша помилка при вирощуванні винограду, вона ж найважливіша, - відсутність захисту навесні від заморозків. Багато виноградарів сподіваються, що виноград не постраждає, або це торкнеться не всіх кущів винограду. Існують різні способи захисту від весняних заморозків, наприклад вирощування винограду в теплиці або парнику.

Багато хто знає про такий спосіб, як дощування, але він є надзвичайно трудомістким і ефективний тільки при невеликих заморозках. При невеликій кількості кущів від одиничних заморозків може врятувати укриття спанбондом або плівкою.

Друга помилка пов'язана з визріванням лози. І якщо на лабрускових і амурських гібридах лоза визріває добре практично в будь-яких умовах, то у сортів без участі цих гібридів лоза може визрівати дуже погано. Найчастіше це викликано нестачею калію. Тому слід підгодовувати виноград добривами, що містять достатню кількість калію, а не тільки гноєм і золою (зола містить мало калію).

При цьому не рекомендується використовувати калійні добрива, що містять хлор, так як вони погано засвоюються виноградною рослиною. Особливо погано визріває лоза на молодих рослинах, до 3 років, що є наслідком недостатнього розвитку кореневої системи і як наслідок неможливості добути з грунту достатня кількість калію.

Якщо заморозки прогнозуються одноразові, можна вкрити рослини за допомогою нетканих укривних матеріалів, щоб збільшити час для визрівання лози. Якщо ж заморозок пройшов, то подальше визрівання лози припиняється через руйнування провідної системи рослини при замерзанні знаходиться в ній рідини.

Третя помилка - незнання характеристик грунту, в яку висаджується виноград. Важливо знати кислотність грунту, так як виноград краще росте на нейтральних грунтах. Якщо у вас кисла реакція грунту, це ускладнює засвоєння корінням винограду необхідних елементів живлення з грунту. Таку грунт слід понижати шляхом внесення крейди, вапнякового борошна або хоча б золи. яка володіє слабощелочнойреакцією.

Ідеальним варіантом служить дослідження грунту в спеціалізованій лабораторії для визначення не тільки реакції грунту, але і вмісту в ній макро- і мікроелементів. Знаючи яких елементів не дістає у вашій грунті, ви зможете компенсувати їх нестачу шляхом підгодівлі саме необхідним елементом харчування.

Визначити кислотність грунту самостійно можна за допомогою індикаторного папером (лакмусовий папір), а точніше за допомогою відкаліброваного Ph-метри.


24-05-2020, 17:30 683