Робота на дачі : порада,як зібрати хороший урожай на дачі, відпочити на природі

Дача » Квіти/Вазони » Умови вирощування для кімнатної монстери
РОБОТА НА ДАЧІ

ROBOT IN THE COUNTRY


Умови вирощування для кімнатної монстери

Монстери не терплять ні тіні, ні прямого сонця. Вони відмінно ростуть в будь-якому розсіяному освітленні - в півтіні всередині інтер'єру. На підвіконнях їх розмістити все одно не вийде з-за дуже великих розмірів, але в рамках будь-якої світлої локації на невеликому віддаленні від вікон монстеру можна сміливо розміщувати як підлогове прикраса, маскувальниками і роздільник.

Чим яскравіше освітлення, тим крупніше листя і тим яскравіше на них проявиться перфорація.Монстери не люблять зміни місця, зрушувати і переносити їх краще поступово і акуратно, підвищуючи вологість повітря для компенсації стресу.

Температурний режим та провітрювання

Монстери не дуже добре реагують на падіння температури нижче 15 градусів і не вітають спеку. Любов до прохолоді дозволяє використовувати їх для оформлення входів в офіси, коридорів, холів, прийомних, фойє, вестибюлів. Літні температури 20-21 ° С і зимові 17-18 ° С ідеальні для цієї великої зірки. Жару компенсують більш уважним доглядом.

Монстери не варто розміщувати на балконі, не кажучи вже про винесення в сад. Це суто кімнатні рослини, які потрібно залишати в приміщеннях на звичному місці.

Догляд за монстерою в домашніх умовах

Регулярні процедури по догляду без промахів і крайнощів - все, що знадобиться цьому гіганту. Монстери у всьому віддають перевагу стабільності.

Поливи і вологість повітря

Для монстери потрібна постійна вологість. Просушувати між процедурами варто тільки верхній шар субстрату в горщиках - влітку до 3-х см, взимку - до ¼ глибини. Повне висихання субстрату призводить до деякої втрати декоративності листям, але як виняток воно допустимо. А ось вогкості монстера не виносить, відразу реагуючи почорнінням зелені.

На відміну від багатьох ароїдних монстера добре мириться з сухим повітрям. Якщо температури не піднімаються вище 21 градуса, досить підтримувати листя в чистоті регулярним обмиванням і стежити за вологістю ґрунту. У спеку вологість краще піднімати, частіше обприскуючи монстеру або влаштовуючи їй більш часту вологе «прибирання».


Підживлення і склад добрив

Величезні листя монстери вимагають чималих ресурсів. Ці стрімко зростаючі гіганти швидко виснажують грунт. Підживлення для рослини варто проводити щотижня або 1 раз в 2 тижні (половинної та повної порцією добрив відповідно). Якщо зростання на зиму зупиняється повністю, підгодівлі не вносять, якщо рослина лише уповільнює розвиток, частоту змінюють на 1 раз на місяць (при вдвічі зниженою дозуванні). Для монстери підійдуть як спеціальні добрива для ароїдних, так і універсальні добрива.

Обрізка і формування монстери

Для цієї рослини потрібна стійка опора, без якої тонкі пагони з важкими листям не зможуть підніматися на висоту в кілька метрів. Стебла підв'язують рідко, в міру їх зростання.

При уповільненні розвитку або досягненні максимуму допустимих розмірів у дорослих монстер зрізають верхівку, стимулюючи зростання бічних гілочок.

У монстер ні в якому разі не можна обрізати повітряні коріння.

Пересадка, ємності і субстрат

Монстеру пересаджують тільки на початку активного росту, в березні або квітні. Рослина не варто турбувати зайвий раз: пересадку проводять тоді, коли коріння нікуди розвиватися. Після досягнення максимального обсягу ємностей і в роки без пересадки проводять лише щорічну заміну верхнього шару грунту.

Монстеру потрібно акуратно перевалювати. При пересадці доведеться стежити не тільки за кореневою грудкою, але і за повітряним корінням, які не повинні постраждати при цій процедурі. Довгі коріння, дістають до стінок горщиків, краще кінцями направити в грунт.

Захворювання, шкідники і проблеми в вирощуванні монстери

Монстери дуже рідко залучають шкідників, тільки в занедбаному стані вони страждають від щитівок або попелиці. Але вони яскраво реагують на неправильний догляд:

    скиданням листя у спеку;
    відсутністю прорізів, скручуванням і витягуванням в тіні;
    зблідненням і пожовтінням листя при занадто яскравому освітленні;
    измельчанием і скиданням листя у тіні.

Дуже погано переносить монстера брак підгодівлі. Кінчики її листя рідко сохнуть (тільки в екстремальній сухості та спеки), але ось при будь-якому переливе вони можуть почати чорніти.

розмноження монстер

Протягом весни і літа у монстери можна зрізати верхівки пагонів з парою листя і повітряними коренями, вкорінюючи їх в субстраті при температурі від 20 до 25 градусів і регулярного поливу. Накривати ковпаком рослини не обов'язково.

Швидко розмножуються ці ліани і повітряними відведеннями. Втеча в междоузлии надрізають і обертають мохами або вологим ґрунтом, фіксуючи їх на стеблі будь-яким зручним способом.

З насіння цей гігант вирощують дуже рідко. Для проростання йому потрібні неглибокий посів, дуже яскраве освітлення і стабільне тепло. Ювенільні листя зміняться справжніми, з першими прорізами, тільки через рік. Чекати формування кущів доведеться ще довше: в перші роки монстери випускають усього пару справжніх листків.


19-07-2020, 12:13 165