Робота на дачі : порада,як зібрати хороший урожай на дачі, відпочити на природі

Дача » Сад на дачі » Малина: коли видаляти зайві пагони
РОБОТА НА ДАЧІ

ROBOT IN THE COUNTRY


Малина: коли видаляти зайві пагони

Малина по природі своїй схильна до самозагущення. Тому для отримання хороших урожаїв, створення нормальних умов для догляду за грунтом і рослинами, збільшення продуктивного життя малиннику необхідно регулювати пагоноутворення малини. Досягають це шляхом вирізки зайвих пагонів, яку зазвичай називають нормуванням пагонів.

Пагони нормують в кілька термінів: ранньою весною до початку розпускання бруньок, на початок літа і відразу після збору врожаю. При нормуванні ранньою весною враховують перезимівлю рослин. Видаляють поламані снігом стебла і зайві слабкі хворі однолітки. При цьому залишають на плодоношення 4-6 стебел на кущ, а при полосном (стрічковому) вирощуванні добре розвинені здорові паростки залишають на відстані 10-15 см один від іншого.

 Раннім літом (в травні-червні) нормують знову відростаючі молоді пагони, які досягли висоти 40-45 см. При цьому на кущі залишають до 10 кращих молодих стебел (або 12-16 шт. На 1 м смуги), а інші зрізають трохи нижче рівня грунту разом з бур'янами при мотижені.

 У серпні відразу ж після закінчення збору ягід вирізають біля основи, виносять з малиннику і спалюють всі  дворічні стебла. Одночасно з вирізкою  стебел проводять попередню нормування однорічних пагонів, видаляючи слабкі, хворі і поламані. На перезимівлю в кущі залишають 6-8 найбільш розвинених і здорових стебел. Остаточне нормування проводять ранньою весною.


29-05-2020, 21:27 266