Робота на дачі : порада,як зібрати хороший урожай на дачі, відпочити на природі

Дача » Сад на дачі » Смородина червона: довгожителька саду
РОБОТА НА ДАЧІ

ROBOT IN THE COUNTRY


Смородина червона: довгожителька саду

Місце під сонцем

Під смородину червону потрібно відвести відкриту сонячний ділянку, з пухким, родючим грунтом і рівнем грунтових вод - не ближче 1,5 м. Рослині не підходять схили, орієнтовані на північну сторону.

Посадку смородини червоної найкраще планувати на ранню весну (до розпускання бруньок). Посадочні ями формують розміром на третину більше обсягу кореневої системи. На дно як дренаж насипають шар керамзиту (2 см), на нього - суміш торфу і перегною (по 1 кг) з додаванням суперфосфату (30 г), хлористого калію (15-18 г) і деревної золи (1 склянка).

Садять, як правило, одно- або й дворічні саджанці. В ямі їх розташовують строго вертикально і заглиблюють на 6-7 см. Після посадки пагони обрізають так, щоб на кожному залишилося 3-4 живі нирки і проводять полив (1 відро води на 1 кущ). Далі грунт присипають торфом або перегноєм шаром близько 1 см.

 Догляд включає обов'язкові поливи рослин. Урожай червоної смородини багато в чому залежить від кількості вологи в грунті: її дефіцит призводить до зменшення розміру ягід і формуванню слабких приростів. Поливи проводять у міру висихання грунту. Якщо після тижневої відсутності дощу встановилася спекотна погода, грунт зволожують із розрахунку 2-3 відра води під 1 кущ. Ця кількість дозволяє промочити грунт на глибину 40-45 см, де залягають коріння рослини.

Невід'ємна частина догляду - розпушування грунту після поливу і сильного дощу на глибину 5-6 см, відступивши від основи куща на 8-10 см. Ці запобіжні заходи дозволяють уберегти коріння від пошкодження.

Після посадки, протягом п'яти років проводять тільки санітарну обрізку кущів смородини червоної. Видаляють сухі, зламані і загущающие крону пагони. На рослині залишають 12 плодоносних пагонів і 3-6 молодих. Кущі старше десятирічного віку піддають омолаживающей «стрижці» - всі пагони зрізують до рівня грунту.

 Підживлення 

При нестачі азоту в грунті листя смородини червоної бліднуть, при дефіциті магнію і заліза між жилками листа проявляється хлороз. Якщо рослина недоотримує фосфору, листя стає червонувато-фіолетовими. На дефіцит калію вказує буро-жовта облямівка на листових пластинках.

Уникнути описаних проблем можна, якщо з інтервалом в 3-4 роки навесні вносити добре перепрілий гній (3-4 кг під кожну рослину). Рано навесні по вологому грунті можна розсипати деревну золу (150-250 г на 1 кущ).

Ранньою весною під червону смородину вносять нітроамофоску (1 столова ложка під 1 рослину), пізніше, під час цвітіння і восени - по 1 чайній ложці суперфосфату і калійної солі.

Мікроелементи можна вносити підгодівлею по листу. У воді (10 л) розчиняють борну кислоту (2-3 г), сірчанокислий марганець (6-8 г), сірчанокислий цинк (2-3 г). Обприскування таким розчином проводять за 25-30 днів до дозрівання плодів, гарний час для даної роботи - пізній вечір або ранній ранок.


 

24-05-2020, 08:07 49