Робота на дачі : порада,як зібрати хороший урожай на дачі, відпочити на природі

Дача » Сад на дачі » 8 міфів про яблуню колонновидну
РОБОТА НА ДАЧІ

ROBOT IN THE COUNTRY


8 міфів про яблуню колонновидну

Колонновидні яблуні набули популярності серед садівників, а разом з популярністю навколо цих яблунь стали поширюватися різні міфи, які ми спробуємо розвіяти.
 
1. Яблуня колонновидная - компактне деревце, висотою до 2 м, шириною півметра.
Це вірно, якщо ви живете в південних широтах. Вся справа в тому, що для виробництва таких саджанців там використовують карликові і суперкарліковие підщепи.

Вони і не дають яблуні рости великими. А якщо ви живете в середній смузі, вам доведеться задовольнятися тим, що виробляють місцеві розплідники. Вони використовують сильнорослі або напівкарликові підщепи, які краще зимують.

У нашому розпліднику в основному використовується напівкарликовий підщепу 54-118. Рослини, щеплені на ній, будуть близько 3,5 м у висоту і близько півтора метрів в ширину. Якщо застосовувався насіннєвий, тобто сильнорослу підщепу, дерева виростуть до 6-7 м у висоту і будуть близько 3 м в ширину.

2. Яблуні колонновидні можна садити кожні півметра.
Цей міф випливає з попереднього пункту. З урахуванням усього вищесказаного можна сказати, що рослини на полукарлику потрібно садити через кожні 2,5-3 м, сильнорослі - через 5 м.
 
3. Яблуні колонновидні не розгалужуються, не ростуть в ширину.
За своєю біології такі яблуні дійсно розгалужуються менше своїх звичайних побратимів. Однак все ж вони розгалужуються.І ось чому. Пагони на молодих деревах не встигають повністю одревеніти, і взимку кінчик (сантиметрів 10-15) відмерзає.
 

 
А якщо у дерева зникає верхівкова нирка - неважливо з якої причини, обрізали ви її або вона зламалася або замерзла, - воно починає давати бічні пагони. І в цьому немає нічого страшного.
 
4. Обрізка колонновидной яблуні зводиться до видалення бічних гілок.
Ні. Як і було сказано вище, у такій яблуні будуть з'являтися бічні пагони, і обрізати їх потрібно лише в тому випадку, якщо з одного місця ростуть більше 4 пагонів.

При цьому ми залишаємо 4 сильних втечі, які ростуть кожна в свою сторону, а решта прибираємо. До того ж, якщо ваша яблуня починає давати голий, довгий пагін, вам треба його прищипнути. Робиться це виключно навесні. В цьому випадку у такого дерева проводять санітарну обрізку: видаляють хворі, зламані і сухі гілки.
 
5. колонновидна яблуня перетворюється в звичайну яблуню, якщо у неї з'являються бічні гілки або якщо обрізати верхівку.
Нічого подібного. Читайте попередні пункти. Вона не може перетворитися на звичайну, так як вона інша на генетичному рівні.
 

 
6. Плоди у яблуні колонновидної декоративні або несмачні.
Це не так. І розмір, і смак у даних яблук буде мало відрізняється від звичайних яблук.
 
7. Яблуня колонновидная дуже довго вступає в плодоношення.
Якраз навпаки, перші плоди з'являються буквально на 2-3-річних деревах.
 

 
Звичайно, їх треба обірвати ще на стадії цвітіння, дати деревцю зміцніти, а вже після цього починати радіти урожаю. Якщо ви не хочете довго чекати врожаю, то не полінуйтеся з'їздити в хороший розплідник і придбати рослину там. У нас в розпліднику дворічні саджанці починають плодоносити навіть в горщиках.
 
8. Яблуню колонновидную можна садити тільки навесні або восени.
Це не так. У більшості розплідників в даний час саджанці продаються в пластикових контейнерах. Таку яблуню можна садити і навесні, і влітку, і восени.
 

21-05-2020, 19:43 18