Робота на дачі : порада,як зібрати хороший урожай на дачі, відпочити на природі

Дача » Сад на дачі » Калина - рослина подвійного призначення
РОБОТА НА ДАЧІ

ROBOT IN THE COUNTRY


Калина - рослина подвійного призначення

Калина звичайна віддає перевагу відкритому освітлені ділянки, захищені від холодного вітру. У таких місцях рослини рідше скидають зав'язі і формують більші плоди. Найкраще калина росте на легких, родючих землях, там, де не скупчуються талі і дощові води.

Ідеальний час для посадки калини - осінь, в пору листопаду. Навесні, звичайно, можна проводити дану роботу, але потрібно встигнути до розпускання листя. Посадочні ями глибиною 35-40 см розташовують на відстані 2,5-3 м, на дно насипають торф і 30 г комплексних мінеральних добрив. Кореневу шийку саджанця заглиблюють на 1,5-2 см.

У рік посадки і в подальшому грунт навколо рослин містять в чистому від бур'янів пухкому стані, а також проводять підживлення і рясні поливи. Хороший ефект дає весняне чи осіннє мульчування грунту, цей прийом допомагає зберегти вологу, захистити коріння від перегріву, знизити агресивне проростання бур'янів. В якості мульчі використовують деревну кору, торф і інші органічні матеріали, які насипають шаром товщиною 7-10 см.

Важливий прийом - обрізка  калини звичайної. Регулярно проводять санітарну та омолоджуючу обрізку. Під час першої видаляють сухі, хворі та пошкоджені пагони, другу проводять, щоб видалити старі гілки, залишаючи на кущі не більше 15 потужних пагонів.

Розмножують калину зеленим живцюванням і посівом насіння. Зелені живці (довжиною 12-17 см) нарізують з будь-якої частини пагону так, щоб на кожному виявилося 3-4 вузла. Їх заготовляють в період цвітіння рослини і видаляють листя, залишивши тільки верхівкові.

Набагато простіше провести розмноження насінням. Восени перед посівом їх відділяють від м'якоті і закладають в грунт на глибину 3-4 см. Навесні з'являються дружні сходи, які потрібно розсадити, а в наступному році - визначити на постійне місце.


17-05-2020, 15:59 21