Робота на дачі : порада,як зібрати хороший урожай на дачі, відпочити на природі

Дача » Сад на дачі » Кизил : вирощуємо районовані сорти
РОБОТА НА ДАЧІ

ROBOT IN THE COUNTRY


Кизил : вирощуємо районовані сорти

Отримати плоди кизилу в Поволжі - завдання цілком реальне, ця культура не новинка в російських садах. Квітки рослини розпускаються рано навесні, коли нерідко на грунті ще місцями лежить сніг. Часом можна спостерігати картину - припорошені снігом квітки кизилу колишуться на вітрі, але вони не гинуть під короткочасним впливом низьких температур і в подальшому утворюють плоди.

 Дозрівають кістянки ближче до кінця літа або початку осені. Однак затяжний період визрівання плодів в більш холодних, ніж на півдні нашої країни, умовах грає з ними злий жарт. Плоди «сіверян» кисліші «південців». Проте кизил непогано зимує в багатьох регіонах (деякі дачники захищають від холоду тільки молоді, одно- і дворічні рослини), тому від обробітку цієї плодової культури відмовлятися не варто.

Зазначені сорти з високою часткою ймовірності зиму перенесуть і навіть утворюють плоди, і все ж ризик того, що дерева підмерзнуть, а квітки навесні загинуть, залишається. Оскільки ці сорти в Держреєстрі селекційних досягнень відсутні, значить, точно не відомо, як вони поведуть себе в зимово-весняний період.

До Державного реєстру селекційних досягнень включено п'ять сортів кизилу - Артемій, Настя, прикубанських, Самохваловскій і Сонячний. Сорт прикубанських знаходиться в Держреєстрі з 2004 року, решта - новинки 2017 року. Всі вони підходять для вирощування на території Росії повсюдно.

Нові сорти кизилу

Настя - ранній сорт. Плоди формує каплевидні, червоні, середньої грубості. М'якоть у них червона, соковита, хрящувата, приємного солодко-кислого смаку. Середня маса плоду - 5 м

Сонячний - раннього терміну дозрівання. Плоди середньою масою 4 г, овальні, жовті. М'якоть жовта, ніжна, соковита, тане в роті, приємного солодко-кислого смаку.

Самохваловскій - середнього терміну дозрівання. Плоди середньою масою 7,5 г, грушоподібні, майже чорні. М'якоть темно-червона, середньої грубості, соковита, хрящувата, щільна, приємного кисло-солодкого смаку.

Артемій - сорт пізнього строку дозрівання. Плоди середньою масою 6 г, одномірні, пляшкової форми, темно-червоні. М'якоть червона, середньої грубості, соковита, хрящувата, щільна, приємного кисло-солодкого смаку. Кісточка у всіх цих сортів дрібна, веретеновидная, добре відділяється від м'якоті.

Всі ці сорти є зимостійкими, хворобами вони не дивувалися і шкідниками не розривалися.


17-05-2020, 11:20 23