Робота на дачі : порада,як зібрати хороший урожай на дачі, відпочити на природі

Дача » Сад на дачі » Як виростити волоський горіх : опис
РОБОТА НА ДАЧІ

ROBOT IN THE COUNTRY


Як виростити волоський горіх : опис

Горіх волоський зазвичай виростає висотою до 25-35 м, діаметр стовбура досягає 1,5 м, куляста крона може розкинутися до 20 м. Окремі дерева живуть понад 200 років, і в цьому віці вони набувають свої максимальні розміри. Відвести під горіх площа 80 кв. м (потрібно мати на увазі, що під ним нічого не росте) на моєму невеликій ділянці не представлялося можливим.

Загалом, волоський горіх я не хотіла. Вирішила, доведу саджанець до нормального стану і кому-небудь передарую. Довелося горіх тимчасово посадити за будинком, зі східного боку, де сусідський паркан дає додаткове затінення. Попередньо замочила коріння на 2 години в теплій воді з розчином перманганату калію.

При посадці вирішила в яму покласти який-небудь камінь або шматок монолітної плити, щоб обмежити центральному корені зростання в глибину. Вважається, що цей прийом уповільнює зростання дерева, воно швидше може вступити в плодоношення.

Дві зими у мене деревце підмерзає, але потім відновлювалося, так часто буває з молодими пагонами. Виріс горіх висотою до 2 м, але ніхто його у мене не забрав. Корінь вже в глибину пішов (він активно зростає до 3-5 років і досягає до цього часу 3-3,5 м). Мені залишилося тільки формувати крону, поки і тут не упустила потрібний момент.

У жовтні видалила верхівку, щоб розбудити нирки на центральному провіднику, так як він поки без бічних пагонів (думаю, це пов'язано з тим, що дерево росте в тіні). Планую сформувати крону у формі чаші, з 3-4 скелетними гілками першого порядку. Їх розташовують рівномірно, а відстань між гілками залишають 60-80 см, інші гілки потрібно буде видалити.

Всю обрізку краще проводити восени, не менш ніж за два тижні до морозів, так як навесні вегетацію починає рано, в березні. Всі частини рослини особливо чутливі до різких коливань температур у весняний період. Тому такий стрес, як обрізка, в цей період дереву не потрібен.

Листопадові температури у нас стали за останні роки вище середніх кліматичних норм, деревина на південних екзотів визріває, листя опадає природним чином (чи не від морозу), так що можна буде цілком отримувати урожай.


12-05-2020, 09:00 86