Робота на дачі : порада,як зібрати хороший урожай на дачі, відпочити на природі

Дача » Сад на дачі » Іржа на груші : опис,профілактика
РОБОТА НА ДАЧІ

ROBOT IN THE COUNTRY


Іржа на груші : опис,профілактика

Іржа - грибне захворювання, збудник якого має двох господарів. Основний - ялівець, на якому гриб зимує, живе близько 1,5-2,5 років і проходить більшість фаз розвитку. На уражених гілках ялівцю утворюються потовщення, здуття, а навесні з'являються коричневі конічні вирости. У них розвиваються суперечки, які при сприятливих умовах відокремлюються і легко розносяться вітром.
 
Груша - проміжний господар іржавинного гриба. Зараження її відбувається зазвичай навесні. До кінця квітня - початку травня на листках з'являються дрібні округлі зеленувато-жовті плями, які поступово збільшуються. Спори, дозрілі на листках груші, потрапляють на пагони ялівцю і заражають рослину.
 
Шкода від іржі полягає в тому, що рослина втрачає листя, слабшає, знижується його врожайність і зимостійкість, погіршується якість плодів. Особливо сильно груша страждає від іржі в південних регіонах, на Північному Кавказі,в Україні, в Краснодарському і Ставропольському краї. У середній смузі шкода не така велика, проте стан дерева може погіршуватися.
 
Що робити ?
 
1.Не слід садити грушу поруч з ялівцем, їх потрібно рознести на максимально можливе (в межах ділянки) відстань.
 
2. Якщо ялівець і груша вже є сусідами і розсадити їх не представляється можливим, обов'язково стежте за станом рослин. Регулярно оглядайте ялівець, видаляйте хворі пагони, проводьте навесні і восени обробки рекомендованими препаратами (підійдуть будь-які мідьсодержащі). Знищувати рослини ялівцю, звичайно, не слід, але будьте пильні.
 
3. Проводьте профілактичні обробки груші (до цвітіння, після закінчення цвітіння, при необхідності - ще через 2-3 тижні) тими ж препаратами, які використовували на ялівці.
 
4. Уражені пагони груші вирізуйте, зрізи обробляйте 5% -ним мідним купоросом і замазуйте садовим варом.
 
5. У садах, де проводять профілактичну обробку від парші, додаткової боротьби з іржею не потрібно.

2-05-2020, 13:28 86