Робота на дачі : порада,як зібрати хороший урожай на дачі, відпочити на природі

Дача » Сад на дачі » Смородина змінює місце на ділянці
РОБОТА НА ДАЧІ

ROBOT IN THE COUNTRY


Смородина змінює місце на ділянці

Чорна смородина - найпопулярніша ягідна культура в нашій країні. Іноді потрібно перемістити кущ в межах ділянки. Чи можна пересаджувати смородину навесні?

Терміни пересадки чорної смородини залежать від клімату регіону та місцевих умов конкретної ділянки. У районах, де зими тривалі і суворі, з температурами нижче -30 °, краще пересаджувати  навесні. При більш м'якому кліматі пересаджувати можна як навесні, так і восени.

Слід враховувати особливості циклу вегетації смородини. У цієї культури дуже рано прокидаються нирки, при пересадці їх легко пошкодити. Також рослина буде відчувати серйозний стрес, одночасно намагаючись вкоренитися, зацвісти і наростити листову масу. Тому навесні термін пересадки обмежений приблизно двома-трьома тижнями.

Починають цю процедуру після відтавання грунту і підвищення температури до низьких позитивних значень. Закінчують пересадку до набрякання бруньок. На конкретних ділянках можуть бути свої складності. Наприклад, на перезволожених грунтах довгий час неможливі земляні роботи, і час пересадки буває упущено.

Восени період, відповідний для пересадки смородини, більш тривалий і обмежений переходом температури до від'ємних показників. Оптимальний час - за три-чотири тижні до настання заморозків. В кінці літа - початку осені температура більш стабільна, коренева система встигає адаптуватися на новому місці. Крім того, в кінці сезону переважає спадний струм поживних речовин, коріння легше відновлюються при пошкодженнях.

При пересадці смородини слід врахувати переваги цієї культури. Чорна смородина менш вимоглива, ніж червона або біла, вона витримує півтінь, але краще вибрати ділянку, де сонце буває не менше половини світлового дня. Кущ може рости на різних типах ґрунтів, але погано переносить кислі і важкі грунти. Для смородини непридатні низькі замкнуті понижені місця, де може застоюватися вологе і холодне повітря. Така ситуація провокує розвиток грибних хвороб.

Посадкову яму бажано підготувати заздалегідь. Під перекопування вносять 5 кг перепрілого гною, 100-120 г суперфосфату, 30-40 г сірчанокислого натрію з розрахунку на 1 кв. м. На кислих грунтах обов'язково додають вапно або інший раскисляч - 300 г на 1 кв. м. Глибина посадкової ями для молодого саджанця - близько 40 см, діаметр - 60 см. Однак при пересадці дорослого куща слід готувати посадкову яму відповідно до розміру кореневої системи.

28-04-2020, 15:40 122