Робота на дачі : порада,як зібрати хороший урожай на дачі, відпочити на природі

Дача » Сад на дачі » Підживлення смородини і агрусу навесні : порада
РОБОТА НА ДАЧІ

ROBOT IN THE COUNTRY


Підживлення смородини і агрусу навесні : порада

Оптимальні терміни проведення весняних підгодівлі агрусу і смородини

У певний час розвитку рослини, потрібно виконувати відповідний вид підживлення. Для правильного виконання такого процесу, потрібно враховувати грунт, де ростуть кущі, його кислотність, рівень родючості і вік аґрусу чи смородини.У перший рік після висадки рослини формують кореневу систему і надземні пагони. Плоди починають з’являтися на 3 рік у агрусу і на 2-й у смородини.

Тому при збагаченні грунту рекомендується притримувати декількох правил:

Першу підгодівлю проводять до того, як кущі починають інтенсивно рости (відразу після зникнення снігу), на них з’являються бруньки і перші квіти.

Другу підгодівлю здійснюють у травні і продовжують до першої половини липня. У цей час відбувається посилений ріст смородини і агрусу, тому кущі вимагають великої кількості азотних речовин. Грунт повинен бути зволоженим і пухким, щоб кущі дали хороший урожай.
Коли згасає активний ріст кущів не можна вносити азотні добрива, слід використовувати поживні речовини, націлені на зміцнення пагонів.

Не менш важливо навесні проводити мульчування молодих кущів за допомогою перегною або гною.

Підживлення сечовиною навесні смородини і агрусу

Джерелом азоту і відмінним стимулятором росту є таке добриво, як сечовина, або карбамід. Весняна обробка смородини і агрусу сечовиною – одна з найефективніших. Існує три способи, як підгодувати ці рослини навесні:

Сухий. Щоб підгодувати ранньою весною ягідні кущі, під ними розсипають гранули сечовини з розрахунку 25-50 г на рослину в залежності від її віку. Зверху кристали присипаються тонким шаром грунту.

Розчин. Для поливу смородини ранньою весною треба у відрі води розчинити 20 г сечовини, а під агрус ця пропорція повинна становити 10 г карбаміду х 10 л води. Таким же розчином слід поливати грунт під кущами в період росту пагонів.

Обприскування. Його застосовують до початку набухання бруньок для захисту чагарників від шкідників. Використовують для цього семивідсотковий розчин сечовини.

Азотні підгодівлі навесні смородини і агрусу

Кожен дачник повинен розуміти, що для повноцінного зростання і розвитку будь-якій рослині потрібен правильний догляд і харчування. Щоб отримати багатий врожай з таких чагарників, як смородина, агрус або малина особливу увагу варто приділити своєчасному внесенню добрив. Саме від якості підгодівлі в певний період буде залежати те, наскільки смачними і корисними будуть їх плоди.

Перед тим як приступити до підгодівлі, необхідно уважно ознайомитися з її впливом на рослини в певний період вегетації. Ненормована підгодівля, невідповідність віку рослини – це і багато інших чинників можуть привести до небажаних результатів.

Азотні добрива спрямовані на посилення росту чагарників і дерев. Вони стимулюють розвиток листя, формують крону рослини. Найпоширеніші серед них – сечовина, сульфат амонію, аміачна селітра та інші.

Перша підгодівля проводиться ранньою весною (початок квітня). Суху аміачну селітру (50-60 грамів) насипають під кожен кущ. Смуга внесених добрив повинна дорівнювати ширині крони куща. Зазвичай коріння не виходять за межі крони. Потім землю розпушують або перекопують.

Друга підгодівля повинна бути на початку травня, після цвітіння. На цей раз азотовмісні препарати вводяться в рідкому вигляді. Для цього препарат розводять в 10 літрах води. Отриману рідину використовують при кожному поливі.


Калійні підгодівлі навесні смородини і агрусу

Ці добрива продаються у вигляді сірчанокислого, вуглекислого і хлористого калію. У наші дні на ринку можна придбати двокомпонентну калійну селітру, поташ та інші добрива цього виду.

Калійні добрива збільшують урожай, надають ягодам більш насичений смак і запах, продовжують термін зберігання плодів. Вони підвищують опірність чагарників агрусу і смородини до хвороб і шкідників, покращують їх імунітет. Завдяки їм кущі швидше відновлюються після пересадки або пошкоджень, стають стійкішими до зимових морозів і вітрів.

В основному для підгодівлі використовують сульфат калію або інші препарати, що містять калій:

перший раз підгодівлю здійснюють навесні, під час обрізки кущів. Сірникову коробку препарату впроваджують в грунт за допомогою розпушування, навколо кожного куща. Якщо вегетаційний період ще не настав, дозування препарату скорочується вдвічі;
друга підгодівля проводиться восени, коли рослина готується до зимівлі. Цей період дуже важливий, так як саме ці добрива чагарник буде витрачати з настанням весни;

обприскування калійними препаратами виробляють в період формування плодів і дозрівання ягід. Приготування суміші залежить від обраного виду добрива. Для цього необхідно ознайомитися з інформацією на упаковці, наданої виробником. Проводити обробку потрібно ближче до ночі або в похмуру погоду.

Калій міститься в деревній золі. Її додають у воду для поливу і обприскування, а також висипають в сухому вигляді під кожен чагарник і перекопують з грунтом.

Фосфатні піггодівлі навесні смородини і агрусу

Велика кількість фосфору містить суперфосфат, суперфосфат, збагачений або подвійний. Часто також застосовується фосфоритне борошно, томасшлак (на кислих грунтах), преципітат (тривалої дії) і ін

Фосфатні елементи необхідні для повноцінного розвитку кореневої системи, що безперечно відбивається на всьому стані рослини-його зростанні, здатності омолодження, інтенсивності цвітіння, формуванні зав’язей і навіть на смаку ягід. Виходячи з цього, фосфатні підживлення раціональніше вносити ще до початку вегетації, щоб посадки могли запастися елементами заздалегідь для перспективного розвитку в майбутньому сезоні.

Навесні перетворити поганорозчинне фосфатне з’єднання в легкозасвоювану для рослин форму можна, приготувавши водний розчин. Для цього 20 ст. л. препарату заливають 3-ма літрами гарячої води і, помішуючи, залишають до максимально подрібнення гранул. Потім 150 мл готової суспензії розбавляють в 10-ти літрах води і використовують для поливу.


18-04-2020, 13:18 250