Робота на дачі : порада,як зібрати хороший урожай на дачі, відпочити на природі

Дача » Різне » Добриво для огірка власного виробництва : порада
РОБОТА НА ДАЧІ

ROBOT IN THE COUNTRY


Добриво для огірка власного виробництва : порада

Як самостійно приготувати добриво для огірка?

Огірок - культура, дуже чуйна на внесення в грунт добрив. Кращими для неї вважаються перепрілий гній і компост. Ці добрива значно покращують фізичні властивості грунту, забезпечують її корисними мікроорганізмами, однак гній нині дорогий, тому дачнику залишається робити ставку на компост.

Його приготування - справа нехитра, але при влаштуванні компостної купи потрібно враховувати багато. Наприклад, для оптимальної життєдіяльності мікроорганізмів, що забезпечують дозрівання компосту в короткі терміни, потрібно дотримати правильне співвідношення вуглецю і азоту - 25: 1.

Однак в рослинних рештках воно зазвичай тримається в межах 30-70: 1, тобто спостерігається великий надлишок вуглецю. В таких умовах процес компостування сповільнюється до тих пір, поки більша частина вуглецю випарується в вигляді вуглекислого газу. У компостну купу бажано додавати мінеральні добрива, особливо азотні. У правильно приготованому компості співвідношення вуглецю та азоту становить 1: 1.

 Потрібно знати і тонкість приготування компосту з опалого листя: їх не варто змішувати з іншими рослинними залишками. Листя збирають в купи, ущільнюють і проливають розчином мінеральних добрив, а в подальшому не допускають їх пересихання. Опале листя восени або навесні можна укладати щільним шаром (20-40 см) і засипати грунтом (15-20 см).

Багато городників для підживлення рослин огірка готують настої трав, які містять в основному азот і калій. Особливо хороший ефект дає внесення такої рідкої підгодівлі, приготовленої з додаванням кропиви.

Пластикові ємності заповнюють дрібно нарубаною кропивою (до третини обсягу) і заливають теплою водою. Корисно додати також невелику кількість мінерального добрива. Бродіння триває один-два тижні, після чого ємність треба накрити кришкою з отворами (для доступу повітря).

Якщо передбачається вносити такий розчин під корінь, то можна використовувати і непроціджену рідину. Безпосередньо перед застосуванням її розводять водою 1:10.

17-04-2020, 09:19 201