Робота на дачі : порада,як зібрати хороший урожай на дачі, відпочити на природі

Дача » ПОРАДНИК ДАЧНИКА » Виростимо цибулю по-швидкому
РОБОТА НА ДАЧІ

ROBOT IN THE COUNTRY


Виростимо цибулю по-швидкому

Зазвичай в першому сезоні вирощують цибулю-сівок, а в наступному з сівка отримують товарну . Тобто на отримання одного врожаю цибулі двічі відводиться ділянка, витрачаються кошти захисту і добрива; проводиться підготовка грунту і двічі доводиться збирати врожай, сортувати його і закладати на зберігання.

Зимове зберігання сівка теж не найпростіша справа, і успішно справляються з ним далеко не всі. Тому дуже багато хто хотів би вирощувати цибулю за один сезон. Але у овочівників-любителів, що пішли на такий експеримент, результати в більшості випадків виходять не найвидатніші.

Насправді вирощувати цибулю-ріпку за один сезон можна, але для цього потрібно використовувати певні сорти і відповідні агротехнічні прийоми. Існує навіть гібрид з промовистою назвою Один сезон F1 і сорту Однорічний сибірський і Однорічний хавский 74.

Але при виборі сорту присутність в його назві прикметника «однорічний» не повинно бути визначальним. Головне, щоб сорт (а ще краще гібрид) був малогніздним, негострим і скоростиглим. Гострі, багатогніздні сорти практично всі пізньостиглі.

Найлегше вирощувати цибулю в однорічній культурі шляхом прямого посіву у відкритий грунт. Роблять це в найбільш ранні терміни. Деякі господарі практикують посів чорнушки під зиму, по черепку (коли земля вже підмерзла), в заздалегідь нарізані борозни, які засипають спеціально для цього заготовленою землею.

Але це дещо ризиковано. У разі тривалої відлиги насіння можуть передчасно прорости, і навесні доведеться грядку заново пересівати. А насіння нині недешеві. Надійніше підготувати грядку під цибулю з осені, а навесні провести посів відразу після відтавання землі.

Під перекопування вносять по 40 г хлористого калію і 30 г подвійного суперфосфату на 1 кв. м. Землю ретельно обробляють, вирівнюють і нарізають посівні борозни завглибшки близько 2 см. Відстань між борозенками - 20 см.

Навесні посів проводять попередньо намоченими насінням, розподіляючи їх в борознах таким чином, щоб не довелося багато проріджувати. На кожному метрі рядка має рости 14-15 рослин.

При першій азотної підгодівлі, яку проводять відразу після збирання маяковій культури (салату), в міжряддя вносять аміачну селітру - по 25 г на 1 кв. м. Після зацвітання домашньої вишні для захисту від цибулевої мухи посіви обробляють настоями трав (чорнобривців, полину, помідорового бадилля, тютюну).

У першій декаді червня там, де посіви виявилися частково загущени, зайві рослини прибирають на перо, а потім цибулю повторно підгодовують аміачною селітрою по зазначеній вище нормі. В кінці місяця вносять в міжряддя нітрофоску або азофоску - по 30-35 г на 1 кв. м. У суху погоду за кожною підгодівлею повинен слідувати полив з подальшим розпушуванням міжрядь.

У першій декаді липня відбувається виліт другого покоління цибулевої мухи, тому необхідно повторно провести обробки відволікаючими і маскують настоями. При виявленні рослин, пошкоджених личинками мухи, їх видаляють, а на грядці проводять обприскування інсектицидними препаратами.

Після першої декади серпня поливи цибулі припиняють. До прибирання приступають після пожовтіння не менше половини пера.

На невеликих площах ріпчасту цибулю за один сезон можна вирощувати через розсаду, але за умови наявності культиваційних споруд. В будинках навіть на підвіконні південній спрямованості нормальної розсади цибулі не одержати.

19-06-2020, 10:08 181