Робота на дачі : порада,як зібрати хороший урожай на дачі, відпочити на природі

Дача » ПОРАДНИК ДАЧНИКА » Свої яблука на всю зиму
РОБОТА НА ДАЧІ

ROBOT IN THE COUNTRY


Свої яблука на всю зиму

Маючи садову ділянку, можна обходитися власними яблуками не тільки в літньо-осінній період, а й всю зіму.Очень важливо грамотно підібрати сорти, які підходять для кліматичних умов місцевості, правильно посадити саджанці і створити оптимальні умови для зберігання плодів при температурі від 0 ° до 3 -5 °.

Сорти, здатні тривалий час зберігати свої товарно-споживчі якості, називають зимовими, а в побуті - пізніми або лежання.

Садівники-аматори старшого покоління зазвичай згадують, що колись було лише кілька таких сортів: Бабусине, Скрижапель, Антонівка звичайна. Пізніше до них приєдналися сорти І.В. Мічуріна - Пепин шафранний і Слов'янка. Але майже всі вони втратили своє значення, поступово поступаючись місцем більш цінним сучасним сортам вітчизняної і зарубіжної селекції.

Лише улюблена багатьма Антонівка звичайна з її неповторним ароматом залишається неперевершеним сортом для різних кулінарних виробів. Та й по зимостійкості її дерева вважаються еталоном придатності в умовах середньої смуги.

Зимових сортів зараз досить багато. Більшість з них добре зберігають свої якості до середини зими, деякі - до весни, а окремі сорти - майже до нового врожаю. У зв'язку з різною тривалістю зберігання зимові сорти можна розділити на три групи: осінньо-зимові (Ранньозимовий), зимові та пізньозимові.

Наприклад, та ж Антонівка іноді може зберігатися до грудня-січня, але часто її плоди вже в жовтні-листопаді приходять в непридатність. Тому правильніше вважати цей сорт осінньо-зимовим, а не пізно, як часто називають в публікаціях. Лежкість багатьох зимових сортів може варіювати по роках залежно від погодних умов.

Похмура і дощова погода за один-півтора місяця до збору врожаю так само, як і занадто спекотна, погіршують якість плодів і їх лежкоспособность. Скорочують лежкість різні пошкодження дерев, фізіологічна несумісність прищепи з підщепою і т.п. Але це приватні чинники, а не сортові.

Основним орієнтиром у виборі сортів є Державний реєстр селекційних досягнень, допущених до використання. У ньому вказані районування для кожного сорту, а також коротка характеристика по лежкості: рз - Ранньозимовий, зи - зимові і пз - пізньозимові.

Неможливо дати характеристику всім сортам. З огляду на оцінки багатьох садівників-опитніков, назвемо лише деякі з числа кращих за комплексом господарсько-цінних ознак.

Сорти осінньо-зимового терміну споживання (рз).

Кандиль орловський. Сорт скороплідний, урожайний, імунний до парші. Плоди середньої величини, красивою довгасто-конічної форми, з малиновим рум'янцем. М'якоть плодів дрібнозернистий, соковитий, доброго кисло-солодкого смаку. Плоди дозрівають на дереві на початку - середині вересня і можуть зберігатися в холодильнику до січня-лютого. Дерева середньорослі, з округлою кроною і никнуть гілками.

Гордеевского. Сорт скороплідний, зимостійкий, урожайний, майже не уражується паршею. Дерева середньорослі, з кроною, добре піддається формуванню. Плоди середньої маси, правильної округлої форми, з невеликим червоним рум'янцем. М'якоть щільна, сколюватися, соковита, гарного кислувато-солодкого смаку десертного типу. У холодильнику плоди добре зберігаються до середини зими.

Орлик. Сорт скороплідний, урожайний, досить зимостійкий, до парші среднеустойчив. Дерева з компактною середньорослі кроною і красивими червоними плодами гарного смаку. М'якоть щільна, дрібнозерниста, дуже соковита, кисло-солодкого гармонійного смаку десертного типу.

Сорт за термінами дозрівання вважається зимовим, але в жарку і вітряну погоду плоди починають сильно обсипатися. Тому, щоб зберегти урожай, його збір треба починати при перших же ознаках опадання, що буває іноді в серпні. Своєчасно зібраний урожай може зберігатися до середини зими.

16-05-2020, 12:34 295