Робота на дачі : порада,як зібрати хороший урожай на дачі, відпочити на природі

Дача » Город на дачі » 5 порад з вирощування високорослих томатів
РОБОТА НА ДАЧІ

ROBOT IN THE COUNTRY


5 порад з вирощування високорослих томатів

Представляємо поради по вирощуванню індетермінантних томатів, які важливо знати кожному городникові:

1. індетермінантні томати не рекомендується вирощувати у відкритому грунті, оскільки вони сильно залежать від погодних умов. Прохолодним і вологим літом виникає небезпека зараження рослин фітофторозом та іншими небезпечними хворобами.

Тому індетермінантні томати бажано висаджувати в теплицях або легких плівкових укриттях. Для відкритого же грунту краще вибирати детермінантні сорти і гібриди, особливо штамбові. Вони більш витривалі і стійкі до хвороб.

2. індетермінантні томати краще вирощувати в одне стебло. Всі пасинки у підстав листя видаляються, в тому числі і сильні. Це робиться для того, щоб рослина не розросталося і отримувало достатньо світла. Якщо розсади мало, а врожаю хочеться побільше, то кущ можна формувати в два-три стебла, але тоді його плодоношення почнеться пізніше.

3. Коли плоди на першій кисті вже починають наливатися, важливо обірвати все листя нижче її. Тоді рослина направить основні сили на дозрівання плодів, а не на подальше зростання. Ця хитрість дозволяє швидше отримати перший урожай.

4. На одній кисті індетермінантного томата утворюється приблизно 6-8 квіток, які далі формуються в плоди. Щоб плоди виходили крупніше, частину квіток зрізають, залишаючи на кисті 4-5 штук. Так томати не тільки виростуть більшими, але і дозріють раніше.

5. Селекція не стоїть на місці. Щороку з'являються нові сорти і гібриди, більш врожайні, ранньостиглі і стійкі до хвороб. При виборі томатів на посадку варто віддавати перевагу саме таким новинкам. Їх попередники, навіть найпопулярніші, менш пристосовані до сучасних умов і через це значно програють за багатьма характеристиками.

15-06-2020, 12:43 305