Робота на дачі : порада,як зібрати хороший урожай на дачі, відпочити на природі

Дача » Дача,город » Пряні листя базиліка : вирощування
РОБОТА НА ДАЧІ

ROBOT IN THE COUNTRY


Пряні листя базиліка : вирощування

Зазвичай на грядках обробляють

    базилік невеликий,
    великий
    ложковідний.

Базилік невеликий зростає густим кущиком, листя у нього дрібні, квіткові кисті теж невеликі, червонуваті. Рослина має тонкий сильним приємним запахом. У цьому різновиді розрізняють форми з зеленими і фіолетовими простими або кучерявим листям.

Базилік великий має зеленолістние форми з фіолетовими квітками, а також форми з ароматом анісу.Базилік ложковідний, або кораблевідний, відрізняється великими коритоподібними листям.Стебло балізіка гіллясте, чотиригранне, заввишки від 20 до 60 см. Цвітіння рослини розтягнуто з червня по вересень, квітки білі або рожеві, розташовані по 2-4 в пазухах верхівкового листя, утворюють довгі кисті на кінцях стебла і гілок. Плід сухий, розпадається при дозріванні на чотири овальних гладких буро-чорних односемянних горішка.

Культура пред'являє більш високі вимоги до тепла і світла, ніж інші південні рослини. Насіння проростає тільки при високих температурах: при 30-35 ° сходи з'являються на 6-7-й день, при 20-22 ° - на 9-11-й день. Якщо температура нижче 10 °, насіння практично не проростають і починають загнивати.

Розміщувати базилік необхідно на захищених від холодного вітру і добре освітлених місцях. На затінених ділянках різко падає урожай зеленої маси, знижується вихід ефірної олії і погіршується його якість. Базилік вимогливий до вологи, особливо під час проростання насіння і в перший період життя до початку цвітіння.

Найбільш високі врожаї зеленої маси і насіння рослина дає на родючих чорноземних, пухких суглинистих і супіщаних грунтах з достатньою кількістю перегною.

Дуже добре базилік відгукується на добрива. Внесення азотних добрив сприяє значному збільшенню зеленої маси, фосфорних і калійних - підвищує вміст ефірної олії в листках.
 

23-05-2020, 15:35 24