Робота на дачі : порада,як зібрати хороший урожай на дачі, відпочити на природі

Дача » Дача,город » Майоран: пікантний смак, приємний аромат
РОБОТА НА ДАЧІ

ROBOT IN THE COUNTRY


Майоран: пікантний смак, приємний аромат

Майоран - багаторічна трав'яниста рослина, висотою не більше 60 см. Стебло у нього в підставі дерев'яніє, листя прості, дрібні, квітки білі або світло-рожеві, зібрані в суцвіття колос. В Україні майоран цвіте в червні - вересні, в південних регіонах - до кінця жовтня. Жовто-коричневі насіння дуже дрібні, виділяють сильний аромат.

У північних районах майоран обробляють як однорічну культуру, використовуючи розсадний метод. Насіння теплолюбного майорану проростають при температурі 20-250, при температурі нижче нуля сходи гинуть. Рослині потрібно відвести на ділянці світлий куточок: в тіні у нього гірше утворюються бічні пагони, знижується ароматичность. На півдні майоран розмножують живцюванням або ділять старі (понад 5 років) кущики.

Рослина віддає перевагу легким і середні за механічним складом грунту, з великим вмістом гумусу, добре оброблені, з нейтральною або слаболужною реакцією. Під передпосівну перекопування слід внести 3-6 кг органіки, а також азотні, фосфорні та калійні добрива (10-30 г на 1 кв. М).

Дрібні насіння майорану не треба закладати в землю, їх досить прикатати в посівному ящику, злегка вдавивши в грунт. Далі залишається набратися терпіння і чекати: сходи з'являться тижні через три.

Поспішати з висадкою розсади не варто. Рослини у фазі 5-6 справжніх листків висаджують на грядку в кінці травня - першій декаді червня, не раніше, так як заморозки, подібні до тих, що сталися в травні нинішнього року, небезпечні для розсади майорану. Між рослинами залишають 10-20 см. Подальший догляд полягає в розпушуванні грунту, прополка, поливах, підгодівлі.

Збирання проводять під час цвітіння: зрізують кінці молодих пагонів так, щоб наземна частина залишалася довжиною близько 8 см. Потім проводять полив і вносять азотні добрива. Через місяць можна повторно зрізати квітучі облистнені пагони.

Всього за сезон (два зрізання) можна отримати 700 г з 1 кв. м листя і квіток, стебла краще не використовувати, щоб не зіпсувати приємний смак спеції. Пагони сушать під навісом або на горищі, потім з них обривають листя і квітки. Зберігають суху пряність в щільно закритих скляних банках, майоран довго зберігає свої кулінарні якості.
 

23-05-2020, 15:28 24