Робота на дачі : порада,як зібрати хороший урожай на дачі, відпочити на природі

Дача » Дача,город » Перець : опис меню червня, липня
РОБОТА НА ДАЧІ

ROBOT IN THE COUNTRY


Перець : опис меню червня, липня

Щорічно вирощую огірок, який завжди дає відмінний урожай, чого не скажеш про рослини перцю солодкого, які весь сезон залишаються невисокими, малопродуктивними.  Т. Тичова, м.Чернігів

Під плівковими укриттями ця культура до середини літа починає приносити плоди, в липні вони знаходяться у фазі технічної стиглості. Це означає, що у рослин завершилися ростові процеси, плоди готові до збирання і подальшого дозаривання.

Огірок  не виносить високої концентрації ґрунтового розчину, тому його доводиться підгодовувати часто, кожен раз даючи невисокі дози добрив. Солестійкість перцю солодкого набагато вище, тому «пригощати» добривами його можна значно рідше - 4 рази за сезон.

У першій декаді липня, коли рослини переходять до повного плодоношення, перець корисно підгодувати органікою - гноївкою, розведеною в співвідношенні 1: 4, або свіжим курячим послідом, настояним протягом доби з розрахунку 1 кг на 10 л води.

Зеленці хлібороб знімає з рослини задовго до того, як в них почнуть дозрівати насіння, тому не має сенсу щоразу включати в підгодівлі фосфор. Зростання плодів перцю і дозрівання в них насіння - процеси, що йдуть одночасно, і наявність фосфору в ґрунті вкрай важливо для них. Цей елемент додають в розчин при кожній підгодівлі: на 10 л органічного розчину дають 150 мл витяжки з подвійного суперфосфату, а також 40 г сірчанокислого або 30 г хлористого калію.

Однак гнойова жижа і пташиний послід присутні в арсеналі далеко не кожного дачника, тому органічну підгодівлю можна замінити на органо-мінеральну з добрив промислового виробництва. В цьому випадку розводять рідке гумінове добриво в рекомендованої на етикетці пропорції. До нього (на 10 л розчину) додають 150 мл витяжки з подвійного суперфосфату, 50 г аміачної селітри і 40 г сірчанокислого калію. На 1 кв. м посадок перцю витрачають 5 л робочого розчину. Його вносять у рядки безпосередньо під корінь кожної рослини.

16-05-2020, 12:23 92