Робота на дачі : порада,як зібрати хороший урожай на дачі, відпочити на природі

Дача » Дача,город » Коренеплоди: підгодувати і не нашкодити
РОБОТА НА ДАЧІ

ROBOT IN THE COUNTRY


Коренеплоди: підгодувати і не нашкодити

Найважливіші коренеплоди - буряк столовий та моркву - розрізняються за потребою в поживних елементах. Вчені підрахували, що з 1 кв. м площі буряк виносить 20 г азоту, 8 г фосфору і 28 г калію (найбільше з коренеплодів); морква виносить 12 г азоту, 4 г фосфору і 18 г калію.

На родючих ґрунтах буряк практично не потребує підгодівлі. Потрібно додатково вносити добрива тільки на бідних і не заправлених добривами грунтах. Непродумане і надмірне внесення добрива призводить до накопичення в буряках нітратів. Рекомендують проводити підживлення в першій половині літа. Причому в момент інтенсивного росту листя рослині потрібно більше азоту, а під час дозрівання коренеплоду підвищується потреба в калії і фосфорі.

Рослини, що відстають у розвитку, підгодовують після утворення 3-4 справжніх листків. Можна використовувати таку суміш: 20-25 г аміачної селітри, 60-80 г суперфосфату і 20-25 г хлористого калію на 10 л води. Через 3-4 тижні після першого підживлення, коли починається наростання коренеплоду, використовують підгодівлю з 10 г хлористого калію і 6 г натрієвої селітри на 10 л води (розчину достатньо на 1,5 кв. М).

Буряк добре відгукується на підживлення звичайною харчовою сіллю (хлоридом натрію). Для того щоб буряк був солодким, можна в кінці серпня полити її 1% -ним розчином кухонної солі. За 1-1,5 місяці до збирання коренеплодів підгодівлі припиняють.

Моркву підгодовують 3-4 рази сезон. Слаборозвинені рослини підживлюють після утворення 2-3 листків, використовуючи розчин органічних добрив. Через два тижні моркву підгодовують розчином комплексних добрив, поливаючи під корінь. У третю підгодівлю корисно використовувати золу, розсипаючи її уздовж ряду (1 склянка на 1 кв. М) і закладаючи при розпушуванні.

Можна використовувати також комплексні добрива з переважанням калію. Городники змішують, наприклад, 50 г нітроамофоски з 20 г сульфату калію (на 1 кв. М).

11-05-2020, 15:07 131