Робота на дачі : порада,як зібрати хороший урожай на дачі, відпочити на природі

Дача » Город на дачі » Посів насіння: поспішиш - людей насмішиш
РОБОТА НА ДАЧІ

ROBOT IN THE COUNTRY


Посів насіння: поспішиш - людей насмішиш

Нетерплячі дачники, скучили по землі, прагнуть скоріше провести посів, коли грунт відтанула, але не ще прогрілася. Насіння, навіть холодостійких культур, що потрапили в дуже холодний грунт, не дають сходів.

Насіння овочевих рослин здатні набрякнути в грунті, температура якого досягла нульової позначки, але проростати вони починають лише, коли в досить теплій землі.

У найбільш холодостійких культур, таких як, салат латук, шпинат, різні види капусти, насіння починає проростати, правда, дуже повільно, при температурі трохи вище 2˚. Причому, настільки повільно, що до того, як сходи вийдуть на поверхню грунту, проростки можуть піддатися атаці гнильнихмікроорганізмів і загинути.

Висновок напрошується сам собою: посів насіння потрібно проводити в теплий грунт, коли середньодобова температура на глибині 10 см перевищить 5˚. Визначити цей показник дуже просто за допомогою звичайного, побутового градусника, встромивши його в землю.

Крім холоду, серйозною перешкодою початку сівби може служити перезволоження грунту, особливо на ділянках з глинистим грунтом. Насіння в такій землі запливають, до них не надходить кисень. В таких умовах  насіння відчувають дефіцит цього елемента, необхідного для дихання. З цієї причини ранні посіви рекомендується проводити на високі грядки: вони швидше прогріваються і позбавляються від надмірної вологи.


25-04-2020, 22:05 229