Робота на дачі : порада,як зібрати хороший урожай на дачі, відпочити на природі

Дача » Дача,город » Томат: погода не завадила виростити урожай
РОБОТА НА ДАЧІ

ROBOT IN THE COUNTRY


Томат: погода не завадила виростити урожай

Томат вимагає до себе підвищеної уваги. Однак досвідчені дачники знайшли підхід і до цієї теплолюбивой культурі.

У середній смузі нашої країни навіть в липні можливі різкі коливання температури: можлива як спека вище 30 °, так і зниження до 5 °. Подібні перепади значно збільшують ризик виникнення фітофторозу пасльонових культур. Торішнє літо запам'яталося дуже прохолодною погодою, але отримати урожай томата мені все ж вдалося.

У період вирощування розсади протягом тижня примусово вкорочувала світловий день до 10 годин, закриваючи рослини вранці і ввечері темним папером. У віці 50 днів розсаду висадила в глибокі борозни.

Всі рослини томата висаджувала похило (верхівкою на північ, коренем на південь), що стимулює утворення додаткових коренів і сприяє збільшенню врожайності. Правда, процес дозрівання плодів при цьому дещо затягується. Щоб усунути проблему, регулярно видаляла пасинки, залишаючи «пеньок» близько 1 см (в цьому випадку нові не утворюються). В результаті сформувалися компактні рослини, які не затінюють «сусідів», що забезпечило хороше їх провітрювання.

Томат, як відомо, вимогливий до вологості грунту, особливо в період активного формування листової маси і плодів. Проте надмірно висока вологість негативно позначається на рослинах, а в минулому році час масового цвітіння томата якраз співпало з дощами і похолоданням. Запобігти ураженню фітофторозом мені допомогли профілактичні обробки рослин томата 1-процентної бордоською рідиною, які проводила в червні і липні.

Дозрілі плоди знімала з рослин в середині літа, а плодоносили рослини томата до кінця серпня. Уражених фітофторозом помідорів було дуже мало.

16-04-2020, 10:21 115