Робота на дачі : порада,як зібрати хороший урожай на дачі, відпочити на природі

Дача » Город на дачі » 5 правил плодоношення огірка до кінця літа
РОБОТА НА ДАЧІ

ROBOT IN THE COUNTRY


5 правил плодоношення огірка до кінця літа

Огірок - культура вибаглива, але в наших силах продовжити її плодоношення до кінця літа. Які заходи цьому сприяють?

У недосвідчених городників огірок завершує плодоношення в кінці липня, проте збирати урожай зеленців можна до трьох місяців. Для цього потрібно виконувати деякі правила.

1. Боротьба із захворюваннями і профілатичні заходи проти них допоможуть продовжити плодоношення  огірка. Великої шкоди  огірку завдає борошниста роса . Розвитку цього небезпечного захворювання сприяють холодні ночі, що супроводжуються рясною росою.

Визначити його не дуже складно: на верхній стороні листя з'являються округлі білі плями, які потім збільшуються і поступово зливаються, покриваючи пластинку борошнистим нальотом. Потім листи стають жовтими, темніють і зморщуються. Стебла у уражених рослин стають недорозвиненими, іноді відмирають. Плоди втрачають смак, часто залишаються недорозвиненими.

 В якості профілактичних заходів проти борошнистої роси потрібно видаляти бур'яни навколо плівкових укриттів, глибоко перекопувати грунт восени, на колишнє місце повертати огірок через 3-4 роки, в парниках і теплицях підтримувати температуру 20-25˚. При появі перших ознак захворювання протягом тижня не проводять поливи та підживлення.

1. Хороший результат дає обприскування настоєм коров'яку: 1 кг коров'яку залити 3 л води і настояти протягом 3 діб, перед використанням рідину процідити і 1 л настою розвести в 3 л води.

 2. В кінці літа рослини огірка вимагають захисту від знижених температур: вкривайте їх на ніч спанбондом, лутрасилом або іншими «дихаючими» матеріалами, під якими не утворюється конденсат.

3. Інший варіант - для отримання раннього врожаю використовувати бджолозапильні сорти, для пізнього - самозапильні.

4. Регулярно знімайте з рослин зеленці, інакше перезрілі плоди стануть причиною передчасного старіння батогів.

5. У серпні скоротіть полив до помірного. Цю роботу проводіть в ранкові години, так як вночі вологи досить в повітрі, рослини активно поглинають її через листя.

15-04-2020, 10:41 271