Робота на дачі : порада,як зібрати хороший урожай на дачі, відпочити на природі

Дача » Город на дачі » Суничні листя: видаляти чи зберігати?
РОБОТА НА ДАЧІ

ROBOT IN THE COUNTRY


Суничні листя: видаляти чи зберігати?

Лист - найважливіший орган рослин, особливо цінний він для таких рослин, як суниця. Садівникам слід звернути увагу на стан листя перед настанням зими.

Суницю відносять до зимово-зеленим рослинам. Це означає, що восени у неї не опадає листя, як у більшості культур. У зимівлю вона йде з зеленим листям, які зберігаються до весни. Вони поступово змінюються новими протягом вегетаційного сезону.

Деякі садівники вважають, що восени потрібно зрізати листя на плантації, нібито це принесе великий урожай наступного року. Можна частково видалити хворі і уражені шкідниками листя після плодоношення, однак восени обов'язково слід зберегти їх.

Восени в листі відбуваються процеси утворення запасних речовин і з'єднань, які перешкоджають промерзанню тканин. Взимку зелене листя, прикриває ріжки (однорічні укорочені пагони) і квіткові бруньки, допомагають затримувати сніг. В умовах різких перепадів температур, іноді нестійкого снігового покриву листя допомагають вижити рослині. Навесні після сходу снігу і встановлення плюсових температур листя першими починають процеси фотосинтезу, що працює на формування нового листового апарату і майбутній урожай.

У вересні огляньте кущі суниці, видаліть сухі і хворі листя. Виріжте (секатором або ножицями) вуса. Вуса не можна відривати, інакше можна пошкодити всю рослину.

Видаліть з плантації бур'яни, виполюючи їх разом з корінням і кореневищами. В іншому випадку навесні вони почнуть відростати в першу чергу і послужать притулком і їдальнею для різноманітних шкідників.

Якщо суниця страждала від хвороб і піддавалася нашестю шкідників, обробіть кущі засобами захисту. Обприскування потрібно проводити в суху і теплу погоду. Від комплексу грибних хвороб (різні плямистості, сіра гниль та інші) використовуйте «бордоську суміш Екстра».

Проти комплексу шкідників рекомендують «АЛАТАР». Якщо ви віддаєте перевагу біологічні препарати, то проти хвороб використовуйте «Фітоспорін-М», а проти шкідників - «Лепідоцид». Можна застосовувати і рослинні засоби, відвари або настої, приготовлені самостійно, наприклад, з бадилля томата, часнику або гострого перцю.

    У разі, якщо осінь видалася сухою, суницю потрібно рясно полити перед настанням заморозків. У вологому грунті коріння легше переносять морози.

Суниця має властивість нарощувати кореневу систему, піднімаючи кущик над землею. Грунт протягом сезону від дощів і поливів поступово осідає. В результаті до осені у рослин оголюються корені, що абсолютно неприпустимо перед зимівлею. В кінці вересня або в жовтні обов'язково прорихліть землю, одночасно підсапуючи рослини.

Якщо землі в міжряддях недостатньо, підсипте до коріння компост або перегній, непогано додати хвойний опад або перепрілу тирсу в суміші з землею.Пізньої осені суницю можна прикрити ялиновим гіллям, жорсткими стеблами рослин, щоб поліпшити снігозатримання. Найкраще природне укриття для суниці - це сніг.

14-04-2020, 09:56 201