Робота на дачі : порада,як зібрати хороший урожай на дачі, відпочити на природі

Дача » Дача,город » Що впливає на смак картоплі : опис
РОБОТА НА ДАЧІ

ROBOT IN THE COUNTRY


Що впливає на смак картоплі : опис

Чому на одному городі картопля виростає велика і смачна, а на іншій ділянці той же сорт картоплі дає дрібні й несмачні бульби? Розберемося, що впливає на смак нашого «другого хліба».

Сприймається смак зовсім по-різному, ці відчуття нестійкі, залежать від традицій і особистих переваг. Одні люблять щільну, повільно розварюються картоплю, інші вважають за краще розсипчасту. В європейських країнах великим успіхом користуються бульби з жовтою шкіркою і жовтою м'якоттю, а у нас люблять бульби з рожевою шкіркою і білою м'якоттю.

Характерний смак картоплі визначають вміст в бульбах крохмалю, глюкоза, лактоза, білок, азотисті сполуки, жирні кислоти, мінеральні елементи. До 70-80% сухих речовин становить крохмаль, його вміст залежить від термінів дозрівання картоплі. Пізньостиглі сорти накопичують більше крохмалю в порівнянні з ранньостиглими сортами.

Вважається, що чим більше крохмалю в картоплі, тим вона смачніша і тим швидше розварюються бульби. Це поширена, але невірна думка.

Фахівці вважають, що смак картоплі залежить від присутності жирних кислот, які під час приготування страв утворюють леткі сполуки. Сорти картоплі, які містять найбільше крохмалю, зазвичай не стають лідерами на дегустаціях. Найсмачнішими вважаються сорти, що містять від 13 до 18% крохмалю. Картопля з низьким вмістом крохмалю відрізняється посереднім смаком.

Разварюваність бульб визначається не абсолютним вмістом крохмалю, а співвідношенням в них білка і крохмалю. При підвищенні кількості білка варені бульби стають в'язкими, а при великій кількості крохмалю вони розтріскуються навіть при варінні в шкірці. Вважається, що найкращі кулінарні якості має картопля, у якої співвідношення крохмалю і білків становить 12:16.

Відмінні сорти картоплі можуть не показати себе в кращому вигляді, якщо вирощені в несприятливих умовах і з порушенням агротехніки. Відомо, що при підвищеній вологості і низьких температурах (наприклад, в північних і північно-західних регіонах країни) в бульбах накопичується менше крохмалю і білків, але підвищується вміст цукрів і амінокислот. У південних регіонах бульби містять більше крохмалю і білків за рахунок більш високих середньодобових температур і зниження вологості повітря і грунту.

Оптимальні умови харчування

Посилене азотне живлення картоплі небажано, так як в результаті підвищується вміст азотистих речовин, можуть накопичуватися нітрати, знижується кількість крохмалю, подовжується вегетація і затримується утворення бульб.

Фосфор - один з найважливіших елементів живлення, він прискорює розвиток рослин і утворення бульб, в бульбах накопичується більше крохмалю і аскорбінової кислоти, поліпшуються кулінарні якості.

Калій важливий для вуглеводного обміну і перетворення цукрів у крохмаль, проте важливі форми калійних добрив. Під картоплю не рекомендується вносити хлористий калій, який значно погіршує смак і якість бульб.

13-04-2020, 10:21 114