Робота на дачі : порада,як зібрати хороший урожай на дачі, відпочити на природі

Дача » Город на дачі » Експеримент: картопля без підгортання
РОБОТА НА ДАЧІ

ROBOT IN THE COUNTRY


Експеримент: картопля без підгортання

Ветерани дачного праці пам'ятають часи, коли картопля була монокультурою на наших городах і, якщо дозволяв земельний наділ, похмурі темно-зелені грядки йшли за горизонт. Тепер ця рослина поступово здає свої позиції, поступаючись місцем овочевим культурам. Однак ентузіасти дачного праці продовжують обробляти картоплю, ставлячи цікаві експерименти.

Кілька років тому під картоплю виділв ділянку, розбив її на 5 частин і на кожній висадила бульби, використовуючи різні способи. На першій посадку на підготовлені гребені провів під зиму, на другій бульби також висадив в гребені, але навесні. Третю грядку, де до цього росла білокачанна капуста, восени неглибоко перекопав, на грунт кинув шар соломи, навесні в соломі совком зробив лунки  кожну поклав бульбу.

Четверту грядку підготував з осені, навесні грунт скопав ще раз і ретельно вибрав коріння бур'янів. Потім закрив чорним спанбондом і зробив у ньому хрестоподібні прорізи. Розсуваючи покривний матеріал, в грунті зробив лунки і висадив клубні.На п'ятій грядці скопав грунт,  кинув шар соломи, на нього накинув чорний спанбонд з хрестоподібними прорізами. Бульби висаджував так, щоб вони опинилися під соломою, нонеглибоко в грунті.

Осінь показала, що найменший урожай дала друга грядка, не набагато краще опинився урожай першої. Далі йдуть (за зростанням врожайності) грядки четверта і третя, максимальна кількість хороших бульб дала п'ята. Оскільки підземні пагони картоплі (столони) не проникають всередину грунту, а «розбігаються» близько до поверхні грунту, то зібрати урожай на цій грядці виявилося дуже просто -аккуратно зняти граблями шар соломи.Стоіт також відзначити, що на грядках, де використовувалася солома, бульби виявилися чистими і їх не довелося мити перед використання.

10-04-2020, 10:53 301