Робота на дачі : порада,як зібрати хороший урожай на дачі, відпочити на природі

Дача » Дача,город » Посадка петрушки навесні : порада
РОБОТА НА ДАЧІ

ROBOT IN THE COUNTRY


Посадка петрушки навесні : порада

Готуємо насіння петрушки до посіву навесні

Підготовку насіння проводити потрібно тільки при весняній посадці!

У насінні петрушки знаходяться ефірні масла (як і в інших представниках сімейства зонтичних). Вони виступають в якості інгібіторів росту, тобто вони затримують і уповільнюють передчасне проростання насіння. Тому насіння петрушки бажано підготувати перед посівом у відкритий грунт. Така підготовка прискорить і поліпшить схожість.

Самий простий (але і вельми ефективний!) спосіб передпосівної обробки – замочування в теплій воді. Помістіть насіння в неглибоку ємність (зручно обробляти їх в тканинному мішечку), залийте теплою водою. Найкраще замочувати протягом доби, змінюючи воду в тарі 1 раз в 4 години. Висушіть до сипучого стану і відразу посійте.Найефективніший спосіб обробки насіння всіх зонтичних – це барботування, при такій процедурі потоки повітря у воді вимивають ефірні масла. Барботувати можна за допомогою спеціального пристрою для барботування або ж за допомогою компресора для акваріума.

Насипте насіння петрушки або покладіть мішечок в скляну банку, налийте теплу воду і включіть подачу повітря. Залиште насіння барботуватися на 24 години, необхідно поміняти воду близько п’яти разів (або хоча б трьох разів). Насіння після процедури також підсушуються до сипучого стану і також висіваються в землю.Без замочування або барботування насіння петрушки сходять довше за часом!

Правильно посадити петрушку допоможе покрокова інструкція:

l зробіть борозенки на грядці. Відстань між ними – 15-20 сантиметрів. Глибина борозенок – 1-2 см (при більш ранньому посіві навесні 2 см, при більш пізньому — 1 см).

l заздалегідь полийте їх теплою водою. Приблизно за одну-дві години до посадки потрібно зробити рясний полив в борозенки. Перш ніж сіяти, переконайтеся, що вода вбралася.

l зробіть посів насіння петрушки. Відстань між насінням – близько 1 сантиметра.

l засипте борозни землею. Злегка ущільніть грядку рукою.

l накрийте грядку спанбондом або плівкою. Укриття допоможе швидше насінню зійти. Через тиждень матеріал можна зняти.
 
Схема посіву підходить для посадки і навесні, і восени (тільки ось в осінній період не потрібно поливати грядку і накривати агроволокном або плівкою).Петрушка сходить приблизно через 7-14 діб після посадки. Схожість залежить від температури, вологості грунту, віку насіння, грунту.

Як доглядати за петрушкою для отримання смачної зелені

Подбайте про те, щоб на грядці з зеленню не було бур’янів. На початковому етапі розвитку рослин необхідно видаляти бур’ян вручну, щоб не пошкодити зелень. При цьому важливо виривати бур’яни як в рядах, так і між рядами. Найкраще робити це після поливу, коли земля м’яка.

Рекомендується час від часу рихлити землю в міжряддях, щоб руйнувати земляну кірку і покращувати аерацію грунту. Рихлити потрібно через кілька годин після поливу.Петрушка любить вологу, тому поливати грядку з зеленню потрібно регулярно.

Однак не варто зловживати процедурою по догляду і заливати рослини, надлишок вологи піде на шкоду. Полив повинен бути помірним, необхідно підтримувати помірну вологість грунту. Не рекомендується використовувати холодну воду, найкраще підійде відстояна вода в ємності.Кореневу петрушку необхідно рясно поливати в серпні, коли ростуть її коренеплоди.

Якщо ви перед посадкою підживили грядку, то протягом сезону вирощування можна не проводити підгодівлю.

Проріджування – важливий елемент догляду, проте процедури потребує коренева петрушка, тому що завдяки цьому вона зможе наростити нормальні коренеплоди (листова проріджується природним чином, коли ви зриваєте зелень). Після появи сходів потрібно прорідити рослини, щоб між ними залишався проміжок — 3 сантиметри. Через 2 тижні потрібно прорідити повторно, щоб між петрушкою залишилася відстань — 5-10 см.


6-04-2020, 13:43 145