Робота на дачі : порада,як зібрати хороший урожай на дачі, відпочити на природі

Дача » Дача,город » Першими сіємо баклажани : порада
РОБОТА НА ДАЧІ

ROBOT IN THE COUNTRY


Першими сіємо баклажани : порада

Традиційно з усіх пасльонових культур на розсаду в першу чергу висівають насіння баклажана. Нагадаємо, що потрібно робити на першому етапі вирощування, щоб отримати здорові і міцні рослини.

Терміни посіву баклажана залежать від скоростиглості сорту, а також від місця вирощування - обігрівається або не обігріваються теплиця, відкритий грунт або тимчасові укриття. Зазвичай до посіву приступають після 20 лютого. Розсада буде готова до посадки у пізніх сортів за 70-80 днів, у середньостиглих сортів - за 55-70 днів, у ранніх сортів - за 50-55 днів. Перш за все починають посів, якщо баклажан передбачається вирощувати в обігрівається теплиці. Для відкритого грунту і тимчасових плівкових укриттів розсаду вирощують з початку квітня.

Баклажан гірше відновлює кореневу систему при пересадці в порівнянні з іншими пасльоновими культурами. Тому рекомендують вирощувати його без пікіровки і сіяти насіння відразу в горщики або торф'яні таблетки по 2-3 штуки, а потім видаляти слабкі проростки.

При нестачі місця можна спочатку посіяти насіння в найдрібніші горщики або касети, а потім акуратно, не пошкоджуючи кому землі, пересадити сіянці в більші горщики.Зазвичай великі компанії, що виробляють насіння, продають їх вже протравленими, тому ніякої додаткової обробки і попереднього замочування не потрібно.

Уважно прочитайте інструкцію на пакеті з насінням, щоб уникнути помилок. Якщо на пакеті нічого не сказано про обробку, то насіння можна замочити в теплій воді до набрякання протягом 10-12 годин, а потім підсушити для зручності посіву. Також корисно використовувати гумінові добрива і регулятори росту, що стимулюють проростання ( «Циркон» та інші).

Насіння висівають у вологий грунт на глибину 1-2 см, поливають теплою водою, прикривають посіви плівкою або склом. Щодня посіви провітрюють, при необхідності зволожують розпилювачем. При посіві сухим насінням сходи з'являються на 8-10-й день.

Надмірне зволоження грунту призводить до загибелі насіння, а недостатній полив і сухість грунту затримують поява сходів.Поливають розсаду теплою водою, не допускаючи застою вологи. Надмірне зволоження грунту і висока вологість повітря можуть привести до захворювання розсади чорною ніжкою.

У початковий період вирощування розсади в кімнатних умовах рослинам гостро не вистачає світла. Рекомендують цілодобово досвідчувати рослини 2-3 дня після появи сходів, а потім протягом 12-15 годин на добу.

 Якщо потрібна пікіровка

При традиційному посіві з пікіровкою насіння розташовують рядами на відстані 4-5 см. До пікіровки приступають після появи першого справжнього листка, зазвичай на 10-12-й день після появи сходів. При цій операції можна вибрати найбільш міцні і добре розвинені сіянці.

Пересаджують їх з грудкою землі в горщики діаметром 8-10 см, наповнені вологим ґрунтом, щільно обжимають і поливають теплою водою. У сонячні дні рослини притіняють в перші 2-3 дні після пересадки.


5-04-2020, 17:55 113