Робота на дачі : порада,як зібрати хороший урожай на дачі, відпочити на природі

Дача » Дача,город » Розсада капусти на підвіконні : нюанси вирощування
РОБОТА НА ДАЧІ

ROBOT IN THE COUNTRY


Розсада капусти на підвіконні : нюанси вирощування

Городникам «зі стажем» і не дуже досвідченим дачникам можна порадити при виборі сорту капусти враховувати в першу чергу родючість своєї ділянки і можливості застосування поливу. На поливних ділянках з глибоко окультуреними, родючими грунтами доцільніше висаджувати гібриди, так як вони краще використовують позитивні умови вирощування і на добриво відгукуються більшою надбавкою урожаю, ніж сорти.

Крім того, не варто ігнорувати новинки. Здебільшого вони перевершують старі сорти і гібриди як по врожайності, так і по стійкості до несприятливих впливів і до хвороб.

Насіння капусти, як правило, спочатку висівають в посадочні ящики, заповнені городньою землею (з нейтральною реакцією). Кислий грунт раскисляют, використовуючи садове вапно, доломітове борошно або деревну золу. Цей прийом необхідний для того, щоб знизити ризик зараження розсади килою і чорною ніжкою.

Перед посівом формують борозенки глибиною близько 1 см, між ними залишають 3 см. У рядках насіння розкладають приблизно через 0,5 см. Після зарівнювання борозенок проводять помірний полив теплою водою через дрібне ситечко. Посівний ящик накривають склом або плівкою, щоб не пересихав верхній шар грунту. З появою сходів укриття прибирають.

Сходи капусти ніколи не бувають однорідними. На восьмий день після посіву обов'язково проводять їх ревізію, слабкі, деформовані і бліді сходи видаляють. Сходи, що з'являються після зазначеного терміну, теж видаляють, так як виявляться слабкими і надалі не догонят ті, що з'явилися вчасно. Решта рослини у фазі розгортання першого справжнього листка обережно підкопують виделкою, вибирають з грунту і пікірують в індивідуальні горщики, касети, стаканчики або торфо-перегнійним кубики.

Грунт для вирощування розсади повинен бути поживним, містити потрібну кількість доступних мінеральних елементів, необхідних для швидкого росту рослин. У нього включають (з розрахунку на 10 л субстрату) 40 г суперфосфату, 45 г сульфату калію і 20 г аміачної селітри. Можна також використовувати спеціальні мінеральні суміші для капусти, що випускаються в пакетованому вигляді. Їх додають з розрахунку 10 г на 1 л грунтової суміші.

Якщо розсада вирощується в домашніх умовах, на підвіконні, природного світла їй, звичайно, не вистачає. Розсада буде витягуватися і в темний час доби витрачати надто багато пластичних речовин на дихання, тому потрібно досвічування.

Серйозною проблемою при вирощуванні розсади в кімнаті є сухість повітря, тому розсаду слід періодично зволожувати з обприскувача, використовуючи відстояну воду кімнатної температури. На ніч рослини бажано ізолювати від радіаторів центрального опалення, наприклад, пологом з плівки і відкривати кватирки, щоб температура в зоні знаходження розсади знижувалася хоча б на 8-10˚.

4-04-2020, 09:29 122