Робота на дачі : порада,як зібрати хороший урожай на дачі, відпочити на природі

Дача » Дача,город » Посів і посадка рослин : три помилки
РОБОТА НА ДАЧІ

ROBOT IN THE COUNTRY


Посів і посадка рослин : три помилки

Врожайні невдачі городники часто списують на погану погоду. Однак, ретельно проаналізувавши свою роботу на грядках, можна згадати, що протягом дачного сезону були допущені прикрі помилки. Давайте розберемося, як їх виключити в майбутньому сезоні.

1. Час
 
Слід нагадати, в різні роки грунт для посіву дозріває не завжди в один час. Посів в недостатньо прогрітий грунт призводить до того, що проростки виявляються зрідженими, за ними потрібен додатковий догляд. Крім того, сирий грунт після перекопування злежуєтся: виправити цю весняну помилку практично неможливо.

ПОРАДА Стисніть в кулаці жменю землі і киньте її на землю приблизно з рівня грудей: пересохлий грунт розсиплеться, то він ще не готовий до перекопуванні. Якщо грунт розсиплеться тільки частково, значить, прийшов час, коли можна копати і проводити посів.

Не варто поспішати і з висадкою на постійне місце розсади теплолюбних культур. У більшості регіонів нашої країни сюрпризи весни непередбачувані: після ясного теплого дня можливо не тільки різке похолодання, а й опади у вигляді снігу. Скачки температури протягом дня згубні для розсади.
 
2. Глибина
 
Дуже часто початківці дачники закладають насіння різних овочевих рослин на однакову глибину, до того ж нехтують передпосівним поливом. Але в таких умовах насіння більшості культур, особливо дрібносім'яні, сходів не дають. Глибина посіву насіння залежить від їх розміру: великі насіння висівають глибше, ніж дрібні.

Але і це правило «працює» не в кожному випадку: насіння квасолі висівають на меншу глибину, ніж насіння гороху, так як її сім'ядолі виносяться на поверхню і при більш глибокої закладенні легко пошкоджуються. Дрібні насіння (селера, котовник і інші) злегка вдавлюють в пухку, добре оброблену грунт і прикривають світлим лутрасилом.
 
Глибина загортання насіння залежить від типу грунту: на легких, швидко просихає грунт їх висівають більш глибоко, ніж на важких суглинних. Крім того, чим вище вологість грунту, тим дрібніше глибина закладки насіння.
 
3. Проріджування
 
Найчастіше городники спізнюються з проведенням проріджування рослин. Відкладати цю роботу на потім і тим більше нехтувати нею - непрощенна помилка. Звичайно, спочатку сіянцям поряд тепліше: на ранніх стадіях розвитку допустимо, якщо на 1 см розташовано 2-3 рослини, але в подальшому вони вступають в конкурентну боротьбу за світло, вологу і харчування.
 
Нерівномірно з'явилися сходи проріджують у фазі сім'ядольних листків. Але зазвичай цей захід проводять не пізніше стадії першого або другого справжнього листка.
 
Насіння таких рослин, як ріпа, петрушка, селера, перед посівом бажано змішати з сухим піском. Це дозволить закласти їх в грунт більш рівномірно, що знизить витрати праці на стомлююче проріджування. Приблизно через місяць після першого проріджування необхідно провести цю операцію повторно, залишивши рослини в ряду на відстані, яка рекомендована для конкретної овочевої культури.

30-03-2020, 16:47 269