Робота на дачі : порада,як зібрати хороший урожай на дачі, відпочити на природі

Дача » Дача,город » Посіємо капусту в квітні
РОБОТА НА ДАЧІ

ROBOT IN THE COUNTRY


Посіємо капусту в квітні

У квітні пора посіяти на розсаду середньостиглі, середньопізні та пізні сорти білокачанної капусти. Виростити розсаду можна вдома, якщо є відповідні умови, а також в дачних теплиці з додатковим укриттям.

Білокачанну капусту найчастіше вирощують через розсаду, однак потрібно врахувати, що ця культура воліє прохолодні умови, температуру від 12-15 ° на початку вирощування до 15-18 ° на більш пізніх етапах. Також сіянцям капусти необхідно хороше освітлення. Якщо є можливість забезпечити рослинам сприятливі умови вдома, то можна братися за вирощування розсади.

При наявності теплиці або парника розсаду холодостійкої капусти рекомендують вирощувати саме там, забезпечивши рослини додатковим індивідуальним укриттям. Невелику ділянку теплиці з розсадником нескладно захистити від холоду нетканим матеріалом на дугах. При необхідності туди можна покласти пляшки з теплою водою або поставити в теплиці грубку.

У першій половині квітня настає час посіву середньостиглих, середньопізніх і пізніх сортів. Посів насіння на розсаду розраховують залежно від регіону і погодних умов. Оптимальний вік розсади, готової до посадки, - 30-35 днів.

При вирощуванні з пікіровкою насіння сіють за схемою 5х5 см, ємності наповнюють сумішшю садового грунту і перегною (компосту) з додаванням піску або торфу. Сходи можна очікувати через 3-6 днів. При появі першого справжнього листка сіянці пікірують в горщики діаметром 8 см. Невелика кількість розсади можна виростити відразу в горщиках, посіявши в кожен по 2-3 насінини, через 10-14 днів після появи сходів вибирають найсильніший сіянець, а інші видаляють.

Розсаді потрібен помірний полив без перезволоження, щоб не спровокувати розвиток хвороб. Капуста часто страждає від чорної ніжки, щоб запобігти йому можна, якщо грунт попередньо обробити спеціальними біологічними фунгіцидами ( «Алірін-Б» та інші).

Після утворення другого справжнього листка капусту можна підгодувати органічними або спеціальними комплексними добривами для розсади. За 7-10 днів до висадки на постійне місце розсаду підгодовують вдруге, використовуючи комплексні добрива.Якісна розсада капусти перед висадкою має 5-6 справжніх листків і висоту від кореневої шийки до верхівок складених листів 20-25 см.

Перед посадкою у відкритий грунт капусту обов'язково гартують. Рослини можна днем виносити на балкон, а в теплиці або розсаднику відкривати двері або піднімати рами. У нічний час розсаду заносять в приміщення, а теплицю закривають. Загартовування проводять, якщо температура повітря встановилася вище 5 °.

Для квашення і використання в свіжому вигляді підходять середньостиглі сорти Білоруська 455, Надія, Сибирячка 60, Слава 1305 і інші.

Для тривалого зберігання і споживання в другій половині зими підходять пізні сорти і гібриди капусти білоголової - Амагер 611, Валентина F1, Зимівля 1474 Колобок F1 та інші.

Як разпікувати капусту

Підготуйте горщики, наповніть їх пухким вологим ґрунтом. Приблизно за 1 годину до пікіровки рясно полийте грунт. Вийміть сіянці із грудкою землі, прищипніть на 1/3 головний корінь. У грунті, яким наповнений горщик, зробіть кілочком отвір. Занурте сіянець до рівня сім'ядольних листків, акуратно притисніть землю , щоб навколо коренів не залишалося порожнеч. Полийте рослини, в сонячний день обов'язково притініть від жарких променів.

27-03-2020, 13:43 146