Робота на дачі : порада,як зібрати хороший урожай на дачі, відпочити на природі

Дача » Дача,город » Морква від посіву до сходів
РОБОТА НА ДАЧІ

ROBOT IN THE COUNTRY


Морква від посіву до сходів

Найбільш істотними факторами, на які може вплинути городник, є стан грунту та його вологість. По-перше, слід ретельно обробити грядку. Пухкий, структурований грунт зазвичай не запливає, в ньому зберігаються капіляри, за якими з глибини до насіння надходить дорогоцінна волога. У ній відсутні великі грудки, які перешкоджають проходженню вологи і провокують утворення потворних коренеплодів.

Другий найважливіший момент - збереження грунтової вологи в період проростання насіння. За дефіциту вологи або її нерівномірному надходженні схожість насіння знижується. Недостатньо один раз полити моркву при посіві, потрібні регулярні поливи, особливо якщо стоїть погода без дощів. Обов'язково потрібно рихлити ґрунт, щоб не утворювалася ґрунтова кірка.

Полегшити розпушування до появи сходів моркви можна, посіявши разом з нею швидко проростаючу маякову культуру (крес-салат або листовий салат). До появи сходів грунт повинен бути постійно вологим, це забезпечить рівномірне і дружне проростання насіння моркви.

Для перших посівів і раннього одержання врожаю підходять ранньостиглі сорти, наприклад Амстердамська, а також середньоранні - Дитяча насолода, Медок, Ласунка F1 та інші.

Бабушки спосіб

Дачники обговорили один із способів передпосівної обробки насіння моркви - їх кладуть в тканину і закопують в землю на глибину одного багнета лопати на 10 днів.

Наталя Ягодарова-Жданова робить так: «Кладу насіння в вузлик з ганчірочки, зав'язую довгим шнурком так, щоб кінці були видні, і закопую. Через тиждень залишається тільки смикнути за шнурок, і нічого не втратиш ». Цим же способом користується Світлана Байсітова (Єфремова): «Морквина сходить швидко, а коли з'являються бур'яни, вона вже велика. Після посіву грядку накриваю плівкою ».

Ніна Ірінархова (Головін) робить по-іншому: «Я кладу насіння в ганчірочку, заливаю гарячою водою, остигнувши - зливаю. Залишаю насіння у вологій тканині на 1-2 доби, потім підсушую і сію. Вони набухають і швидко сходять ».

Марина Лобанова (Сухорукова) розповідає: «Старенька бабуся вчила насипати насіння в лляну ганчірку, зав'язати вузликом і« попрати »в теплій воді господарським милом, щоб змити шар ефірного масла з насіння. Потім потрібно їх добре прополоскати і злегка віджати. Я кладу промиті насіння в стаканчик і ставлю на сонячне вікно, стежу, щоб ганчірка не пересихала. Через кілька днів насіння не тільки набухають, але і дають паростки. Злегка підсушую їх і сію ».

25-03-2020, 22:01 94