Робота на дачі : порада,як зібрати хороший урожай на дачі, відпочити на природі

Дача » Дача,город » Як підгодувати дерева і кущі
РОБОТА НА ДАЧІ

ROBOT IN THE COUNTRY


Як підгодувати дерева і кущі

Одна з важливих весняних робіт на дачі- підгодівля плодових дерев і ягідників. З'ясуємо, в якому випадку рослинам потрібні добрива і як правильно їх вносити.

Підживлення зазвичай не потрібне молодим саджанцям в перший рік після посадки, якщо посадкову яму наповнили родючою землею з додаванням органічних і мінеральних добрив. Підгодовувати такі дерева не слід і протягом усього сезону. Починати підгодівлі рекомендують з 2-3-го року після посадки. При цьому не слід залишати молоде деревце без уваги - рихлите і мульчируйте пристовбурні кола, поливайте при необхідності, прополювати бур'яни.

Внесення добрив під молодий саджанець потрібно, якщо вони не були додані в посадкову яму. В такому випадку попередньо полийте деревце (буде потрібно 2-3 відра води). Потім зробіть рідку підгодівлю слабким розчином сечовини (1 ст. Ложка на 10 л води) або розчином органічних добрив.

Весняна підгодівля плодових дерев необхідна для гарного росту пагонів, зав'язування плодів і зменшення обсипальності зав'язі. Для неї використовують органічні або мінеральні добрива, найбільш зручні рідкі кореневі підживлення. Проводьте підгодівлі ранньою весною, до початку цвітіння.

Гнойову рідину розбавте водою в співвідношенні 1: 2 або 1: 5, на 1 кв. м пристовбурного кола вносите 5 л розчину. Курячий послід - концентроване добриво і вимагає сильного розведення. Звичайний послід розведіть водою в співвідношенні 1:10, сухий - 1:20. Сухий послід попередньо замочіть у воді на 1-2 години для набухання. Для підгодівлі плодових дерев необхідно 10 л розчину на 1 кв. м.

Мінеральні добрива для весняного підживлення вносять в рідкому вигляді, складаючи суміш самостійно або використовуючи готові комплексні добрива з переважанням азоту. Орієнтовні дози можуть бути наступними: сечовина - 6 г, натрієва селітра - 20 г, суперфосфат простий - 20 г, суперфосфат подвійний - 10 г, калій сірчанокислий - 6 г, нітрофоска - 25 г, комплексні добрива для плодового саду - 20 г на 1 кв. м. Добрива розводять у воді і вносять в кільцеві канавки на відстані 1-1,5 м від стовбура.

Ягідні кущі - смородину, аґрус і малину в перші 2-3 роки життя при гарній заправці посадкової ями навесні підгодовують тільки азотними добривами. Візьміть по 15 г сечовини на 1 кв. м, добриво внесіть в грунт, швидко закрийте і рясно полийте грунт. Зручний і інший варіант: розведіть добриво у воді і полийте попередньо зволожений грунт під кущем.

Починаючи з 4-го року життя дозу добрив можна збільшити - використовуйте 20-30 г сечовини або 25-30 г аміачної селітри. Дозу можна розділити і внести 2/3 до цвітіння і 1/3 після закінчення цвітіння. На малиннику добрива розподіляйте по обидва боки ряду. Органічні добрива (гній, компост) підсипте на поверхню грунту навколо кущів після її першого весняного розпушування.

Суниця ранньою весною вимагає підживлення азотними добривами. При першому розпушуванні грунту попередньо розсипте 8-10 г сечовини на 1 кв. м, закрийте гранули в грунт і полийте. Можна попередньо розчинити добрива і зробити рідку підгодівлю. На бідних грунтах при слабкому розвитку рослин рекомендується також внести органічні добрива в рідкому вигляді. Розведеним коров'яком (1:10) або пташиним послідом (1:20) проливають борозенки вздовж ряду з розрахунку 1 відро розчину на 3-4 кв. м грядки.

Готові комплексні добрива

Для підгодівлі зручно використовувати комплексні мінеральні добрива, наприклад аммофоскі, нітрофоску, нітроамофоску, «Растворин» або «Гомельське». Вітчизняні виробники пропонують спеціальні мінеральні добрива для весняного підживлення плодових культур, в них часто додають мікроелементи.

Корисні також органо-мінеральні добрива пролонгованої дії, створені на основі торфу. Подібні добрива, створені спеціально для весняного підживлення, забезпечують поступове і найбільш повне засвоєння поживних речовин рослиною, в них також містяться гумінові речовини. Готові комплексні добрива вносять згідно з інструкцією, перші підгодівлі проводять ранньою весною, відразу після танення снігу.

25-03-2020, 12:51 97