Робота на дачі : порада,як зібрати хороший урожай на дачі, відпочити на природі

Дача » Дача,город » Зворотні заморозки : чи тепло тобі, деревце ...
РОБОТА НА ДАЧІ

ROBOT IN THE COUNTRY


Зворотні заморозки : чи тепло тобі, деревце ...

Часто ці капризи погода підкидає під час цвітіння ягідних і плодових культур, коли плодові та ягідні культури особливо уразливі. Як можна захистити сад від згубного похолодання?

 дощування

Згубної для нирок кісточкових культур (вишня, персик, абрикос, слива) є температура близько -4 °. Максимальної шкоди заморозки можуть завдати під час цвітіння, тоді рослини можуть постраждати і при більш високій температурі.

Метод дощування вважається досить ефективним при заморожуванні не більше -5 °, але «працює» він тільки в безвітряну погоду. Дощування застосовують, якщо температура повітря знижується до 0 °. Інструменти, необхідні для цього, - поливальний шланг з дрібним розпилювачем. Під час водної процедури потрібно «продождевать» всі дерева і чагарники: у міру охолодження води буде виділятися тепло, це і врятує рослини.

задимлення

Садівники десятиліттями використовують задимлення для захисту рослин від різкого весняного похолодання. За допомогою багать створюється тепла димова стіна, яка значно пом'якшує негативний вплив низької температури на дерева і кущі.

 При використанні методу задимлення важливо не допустити швидкого згоряння палива, яким можуть служити солома, тирса, хмиз: вони повинні тліти і виділяти багато диму. Досягти цього можна, якщо перед спалюванням рясно зволожити використовувані матеріали.

 Потрібно врахувати, що для задимлення підходить день, коли дме легкий вітерець, а місце для вогнища вибирають так, щоб дим розповсюджувався по всьому саду. Диму від одного багаття шириною 150 см і висотою 60 см досить для обробки 1 сотки.

Заготовлений матеріал для задимлення в багаття укладають шарами: нижній - сухий (близько 20 см листя, хмизу, соломи), середній - вологий (до 60 см), верхній - рівномірно розподілена земля (3-4 см). У центрі залишають не засипане грунтом «кільце» для виходу диму.
 
До задимлення рекомендують приступати, коли стовпчик термометра опустився до 0 °, закінчити її можна тільки після сходу сонця. До цього часу доби температура досягає пікового значення, тому сад повинен потонути в густому диму. Задимлення ділянки дозволяє підвищити температуру повітря на 2-3 °.

Серйозні недоліки задимлення - низька ефективність, неможливість застосування під час сильного вітру, негативний вплив на екологію навколишнього середовища.

У деяких випадках вдаються до обігріву повітря спеціальними грілками, які працюють на рідкому паливі. Якщо цей спосіб поєднують з примусовим переміщенням теплого повітря за допомогою вентиляторів, температуру повітря можна підняти на 5-7 °.

Теплі одяги і мінеральні добрива

Захистити невисокі чагарники і плодові дерева можна, обмотавши їх мішковиною, плівкою або будь-яким нетканим матеріалом так, щоб ні зверху, ні з боків холодне повітря не проникало до рослин. Грядку суниці садової, квітки якої гинуть при температурі близько -1 °, захистити нескладно: досить накрити її щільним спанбондом або тонким лутрасилом (в два шари).

Внесення позакореневих підживлень (фосфорних і калійних) - непоганий спосіб допомогти рослинам протистояти заморозкам до -5 °. Правда, проводити їх потрібно за 10-24 години до настання заморозка, в цьому випадку можна очікувати ефекту.

24-03-2020, 14:58 159