Робота на дачі : порада,як зібрати хороший урожай на дачі, відпочити на природі

Дача » Дача,город » Чому суниця втратила смак
РОБОТА НА ДАЧІ

ROBOT IN THE COUNTRY


Чому суниця втратила смак

Суниця швидко вступає в пору плодоношення, віддає свій урожай на самому початку дачного сезону і відрізняється унікальним смаком і ароматом. Однак деякі дачники стикаються з неприємним явищем: замість солодких ягід отримують кислі або зовсім позбавлені смаку плоди.

Якщо ваша суниця за весь час «проживання» на дачі ні разу не давала солодких ягід, варто задуматися про її сортові характеристики. Ця культура в залежності від сорту може обдаровувати свого господаря кислими, кисло-солодкими або солодкими плодами. Тому, купивши саджанці на ринку у миловидної бабусі, ви елементарно можете не зійтися з нею в перевагах: для неї ягоди будуть «дуже смачні», а для вас - жахливо кислі. Винищувати на ділянці кислу суницю зовсім не обов'язково - вона прекрасно підійде для зимових заготовок. А для споживання в свіжому вигляді можна розбити нову плантацію.
 
Інший варіант розвитку подій - суниця спочатку давала солодкі ягоди, а з часом вони стали кислими. Причиною цього може бути старіння кущів.
 
Суниця може давати кислі або абсолютно позбавлені смаку плоди, якщо зростає на перезволоженій ділянці. Причиною зайвої вологості грунту можуть стати рясні опади в період наливу зав'язі. Під час затяжних дощів можна спробувати захистити суничник від перезволоження за допомогою дуг і накинутих на них плівок. Але нерідко недосвідчені садівники самі надають рослинам ведмежу послугу, занадто часто і рясно поливаючи плантацію або ж розташовуючи її в низині, де земля після дощів і поливу дуже довго просихає . Виправити ситуацію дуже просто - перенести суничник на нове піднесене місце або підняту грядку, а також скорегувати режим поливу рослин.
 
Іноді на одній грядці рослини дають абсолютно різні за смаком плоди. Але уважний садівник обов'язково помітить, що кислі ягоди виходять на тих кущах, які затіняются більш високорослими сусідами, а незмінно солодкий урожай вдається на рослинах, освітлених прямими сонячними променями не менше 8 годин на добу. Висновок: пересадіть суницю на відкрите сонячне місце.
 
Суниця садова - справжній гурман. Якщо вона зростає на бідних грунтах, розраховувати на солодкий урожай не доводиться. Спробуйте на початку наступного сезону побалувати її нехитрої підгодівлею. Змішайте в рівних пропорціях перегній і річковий пісок і замульчируйте такою сумішшю суничну плантацію - така, на перший погляд, дрібниця значно підвищить вміст цукрів в плодах.
 
Якщо ви знову зібрали кислі або прісні ягоди, придивіться, а чи не занадто загущена ваша сунична плантація? Не варто економити місце - краще посадити на грядці меншу кількість кущів, ніж вирощувати її в тісноті і образі. Щоб рослини не крали один в одного поживні речовини і не боролися за місце під сонцем, при посадці витримуйте між ними правильний інтервал: близько 30 см в ряду і 45-50 см в міжряддях.
 
Говорити про якісний урожай не доводиться в тому випадку, якщо кущі хворіють. Причиною можуть бути не тільки грибні інфекції і пошкодження шкідниками, а й грубі дії самого садівника. Багато дачники після плодоношення скошують листя на кущах за допомогою коси і сильно ушкоджують сердечка рослин - такі бідолахи будуть зайняті відновленням підірваного здоров'я і навряд чи у них вистачить сил на нормальне плодоношення.
 
Проведіть роботу над помилками і при необхідності в серпні пересадіть суницю на нову «правильну» грядку. Тільки не поспішайте в наступному році збирати урожай з молодих рослин - видаліть з них бутони і дозвольте їм набратися сил. У новому сезоні зміцнілі кущі неодмінно віддячать вам за терпіння, турботу і делікатність неймовірно щедрим урожаєм великих і солодких ягід.

Якщо ваша суниця росте на одному місці більше 5-6 років, негайно приступайте до її омолодженню (в ідеалі подібну процедуру необхідно проводити кожні 4 роки). Залиште на найбільш сильних рослинах по 3-4 вуса, а потім пересадіть вкорінені розетки на нове місце - молодняк знову порадує вас солодким врожаєм.

21-03-2020, 12:27 57