Робота на дачі : порада,як зібрати хороший урожай на дачі, відпочити на природі

Дача » Дача,город » Війна з бур'янами: хто кого?
РОБОТА НА ДАЧІ

ROBOT IN THE COUNTRY


Війна з бур'янами: хто кого?

Скільки б дачник не старався вирвати з корінням бур'яни, вони з дивовижною наполегливістю пробиваються між культурними сусідами по грядці. Вести з ними непримиренну війну потрібно вміло.

Грунт

Прихильники органічного землеробства давно перейшли до безвідвального способу обробки грунту. Такий метод передбачає єдину глибоку перекопку грунту - під час початкової її обробки. Надалі землю рихлять мотикою або плоскорізом. Оскільки насіння бур'янів при такому підході до щорічної обробки грунту не виносяться на поверхню, не дають проростків, значить, засміченість городу залишається мінімальною.
 
високі грядки

Бур'янів на грядках буде набагато менше, якщо зробити «подіумний» город: в таких грядках земля не утоптує, не осідає. Огороджені грядки виглядають дуже красиво, акуратно. Обрамлення можна зробити з дощок, цегли, плитки. Непоганий варіант - широка пластикова бордюрна стрічка, яка заглиблена в грунт (вона стане перешкодою для кореневищних бур'янів).
 
мульчування

Доріжки між грядками можна засипати пухкою мульчею (тріска, кора), а під них підстелити, наприклад, картон або шар газет. В цьому випадку бур'яни не проб'ються крізь товщу багатошарової мульчі.
 
до речі

У міжряддя в якості мульчі можна додавати скошену траву і виполоті бур'яни, але тільки до їх цвітіння. Перед використанням цього виду мульчі рослини потрібно підсушити. Інший варіант - викладати їх на грядки в теплий сухий сонячний день.

Мульчувати грунт потрібно і на грядках. В якості мульчі можна використовувати компост, перегній, торф, біогумус, сіно, солому, папір, скошену траву, опале листя, деревну кору, шкаралупу яєць і горіхів. Слід пам'ятати, що соснова кора і торф, закислюють грунт, ідеально підходять для мульчування гортензій, хвойних і вересових рослин. Однак вони не годяться для культур, які вважають за краще грунт з нейтральним рівнем кислотності.
 
ПОРАДА

Перевірити засміченість компостної купи або перегною насінням бур'янів нескладно. Навесні полийте їх водою і накрийте поліетиленовою плівкою. Якщо через кілька днів купи зазеленіють дружними сходами, значить, вони сильно засмічені. Використовувати компост і перегній з таких куп рано, вони повинні дозріти.

змішані посадки
 
Змішані посадки - не зовсім традиційні грядки: тут мирно сусідять овочеві і декоративні рослини, ягідні культури та пряні трави. Такі «рослинні союзи» ефективні проти навали бур'янів. Стримують розростання бур'янів в квітниках ущільнені посадки. Бур'яни завжди рвуться на вільний простір, тому порожнечі в клумбах потрібно заповнювати культурними рослинами. Якщо багаторічники слабо розрослися, між ними потрібно висаджувати цибулинні рослини і розсаду однорічників.

18-03-2020, 10:27 88