Кулінарний сайт "Кулінарне життя"-помічник і порадник для кулінарів,поварів,господинь

Кулінарний сайт » Дача,город » Як отримати гарний урожай озимого часнику
КУЛІНАРНИЙ САЙТ   "КУЛІНАРНЕ ЖИТТЯ"

CHEF KULINAR


Як отримати гарний урожай озимого часнику

Хороший урожай озимого часнику можна отримати, якщо приділяти цій культурі хоча б трохи уваги. З'ясуємо, що потрібно зробити на часниковою грядці.

В кінці травня - червні у рослин озимого часнику відбувається закладка зубків і квіткової стрілки. У цей час проводять другу підгодівлю повним мінеральним добривом. У різних виробників можна знайти спеціальні мінеральні та органо-мінеральні комплекси, призначені для підгодівлі часнику і цибулі. Є гранульовані та рідкі форми, крім основних елементів - азоту, фосфору і калію, в них включений набір необхідних мікроелементів в доступній для рослин формі.

Якщо недостатньо природних опадів, то обов'язково поливають посадки два або три рази, в залежності від температури і посушливості сезону. На 1 кв. м часниковою грядки потрібно до 30-40 л води.

Після підгодівлі і кожного поливу міжряддя розпушують на глибину 5-6 см. Таких спушень потрібно 3-4 до того часу, як рядки часнику зімкнуться. Постійно прополюють бур'яни, так як наявність бур'янів істотно знижує врожай часнику.

На початку появи квіткових стрілок їх рекомендують видаляти, що значно покращує урожай, у окремих сортів до 20-40%. Однак з цією операцією не можна запізнюватися, це негативно позначається на формуванні цибулин. Стрілки акуратно виламують, але найкраще зрізати їх ножем або секатором на відстані 12-15 см від пазухи останнього листа.

Ні в якому разі не можна висмикувати стрілки. Квітконоси-стрілки часнику використовують для консервування і для ароматизації різних страв.

15-03-2020, 08:50 422