Робота на дачі : порада,як зібрати хороший урожай на дачі, відпочити на природі

Дача » Дача,город » Насіння томатів вирощую сама
РОБОТА НА ДАЧІ

ROBOT IN THE COUNTRY


Насіння томатів вирощую сама

У теплицях томат можна вирощувати практично в усіх регіонах нашої країни. Дачники щорічно випробовують різні сорти. Однак насіння вподобаного сорту не завжди можна знайти в наступному сезоні. На такий випадок краще підстрахуватися і зібрати свої.
При вирощуванні томата часто виникають проблеми з якістю насіння, тому з деяких пір я отримую власні насіння цієї культури.
 
Насіння для нашого дачного городика потрібно небагато. Вони довго зберігає схожість, і навіть через 6 років зберігання з десяти насіння зазвичай сходить дев'ять. Насіння вподобаного сорту збираю про запас, залишаючи для цього 1-2 плоди. Мова, звичайно, йде про сорти, а не гібриди.
 
Рослини для відбору насіння намічаю заздалегідь, зазначивши кілька кущиків даного сорту, потім відбираю найбільш відповідні за всіма показниками. Знімаю бурі  плоди, схожість насіння у них така ж, як і у насіння з зрілих томатів. На насіння беру плоди з другої або третьої кисті, так як помітила, що на першій кисті від стресу при пересадці часто формуються плоди, які не відповідають сортовим ознаками. У них до того ж зазвичай мало насіння. Після знімання плоди, відібрані на насіння, дозаривают протягом 3-15 днів, в залежності від ступеня зрілості (вони не повинні перезріти, інакше посівні якості насіння знизяться).
 
Підготовлені плоди розрізаю поперек, чайною ложкою акуратно вибираю насіння і викладаю на блюдечко, а, щоб було легко відокремити їх від околосемянних мішечків, витримую протягом 2-3 днів у власному соку при температурі не вище 20 градусів. Якщо температура в приміщенні, де сбраживаются насіння, вище 25 градусів, то на цей процес відводжу не більше 24 годин.
Наступний етап настає, коли сік стане світліше, мезга підніметься вгору, а насіння осядуть на дно ємності. Тепер їх потрібно ретельно промити водою, розкласти на папері і при гарній вентиляції швидко просушити.
 
Сухі насіння зберігаю в паперових пакетиках при невисокій позитивній температурі і вологості повітря 60-80%. Щорічно відбираю на насіння кращі, самі скоростиглі плоди найкращих врожайних і здорових рослин. В результаті такого відбору сорт ще більше пристосовується до місцевих умов і щорічно дає кращі результати по врожайності і скоростиглості.

12-03-2020, 08:21 236