Робота на дачі : порада,як зібрати хороший урожай на дачі, відпочити на природі

Дача » Дача,город » Висівання насіння томатів
РОБОТА НА ДАЧІ

ROBOT IN THE COUNTRY


Висівання насіння томатів

Нерідко городники-любителі просять назвати точну дату посіву насіння. Правильніше ж вважати термін посіву від можливої дати висадки рослин в грунт.

Ця дата залежить від цілого ряду причин: від конструкції теплиці, можливості городника завчасно прогріти грунт в ній, застрахуватися від можливих пошкоджень рослин весняними заморозками і т.п. Тільки знаючи передбачуваний термін висадки рослин в грунт, можна впевнено сказати про терміни висіву насіння щоб одержати розсади.

Насіння томату зазвичай висівають за 55-65 днів до передбачуваної дати посадки розсади на постійне місце. Нескладно підрахувати, що в умовах середньої смуги Росії оптимальні терміни посіву томату на розсаду будуть 15-20 березня для посадки в теплиці і 1-5 квітня для посадки у відкритий грунт. Більш ранні посіви дають гірші результати, так як переросла розсада повільніше приживається, часто навіть скидає бутони, квітки і зав'язі, гірше переносить низькі температури.

Перед посівом підготовлену грунтову суміш добре проливають перемішують, вирівнюють поверхню, роблять на ній борозенки глибиною 8-10 мм, розташовані на відстані 4-5 см один від одного. Сухі насіння на відстані 8-10 мм один від одного засипають вологою грунтовою сумішшю шаром 10-15 мм.

Після посіву ящик вкривають плівкою або склом і ставлять у тепле затінене місце для пророщування (температура повинна бути біля 25 градусів). В таких умовах добре насіння проростає на 4-5-й день. Важливо не пропустити момент сходів, в іншому випадку молоді рослинки швидко надмірно витягнуться, і виправити цей дефект буде важко.

Відразу ж після появи перших сходів ( «петельок») укривну плівку (скло) знімають, ящик ставлять в найсвітліше місце. Після повного розкриття сім'ядольних листків температуру потрібно знизити до 14-15 градусів вдень і до 10-12 градусів вночі. Такий температурний режим охоронить сіянці від витягування. Через тиждень температуру можна підвищити до 16-18 градусов днем і 15-16 градусів вночі.

Полив в цей період повинен бути дуже помірним, тільки щоб рослини не пересихали.

Після повного розгортання сім'ядольних листків і в фазу появи першого справжнього листка можна починати пікіровку (пересадку) сіянців в підготовлені ємності. При пересадці треба дуже обережно поводитися з сіянцями, що не передавити їх тендітні ще стеблинки. Сіянці заглиблюють в грунт до сім'ядольних листків, грунт навколо рослини дуже обережно, щоб не віддавити корінці, ущільнюють для кращого контакту з грунтом. Правильно розпікувати рослини можна без певних зусиль витягнути з горщика. Після пікіровки сіянці поливають теплою водою і притіняють на 1-2 дня для вкорінення.

У перший тиждень після пікіровки слід підтримувати температуру вдень близько 20 градусів, вночі 16-18 градусів. У наступний тиждень бажано знизити температуру вдень до 16-18 градусів, а вночі навіть до 14 градусів. Заданий температурний режим підтримувати в домашніх умовах досить складно. Слід все ж пам'ятати, що ні сіянці, ні тим більше розсада не повинні витягуватися. Це відбувається при недоліку світла і підвищеної температури. Зупинити витягування можна або додатково досвечуванням рослини (можна лампою денного світла), або ще більше знижуючи температуру.

Якщо рослинам буде холодно, це стане помітно по їх зовнішньому вигляду: листя спочатку з внутрішньої сторони, а потім і з зовнішньої придбають фіолетовий відтінок. Таке забарвлення повідомляє про фосфорне голодування рослин через погану роботу кореневої системи при низькій температурі. Додавання фосфорних добрив не принесе позитивного результату. Тільки підвищення температури на кілька градусів допоможе поліпшити засвоєння фосфору, і рослини знову позеленіют.

Поливати розсаду слід помірно. За тиждень до передбачуваного терміну висадки полив краще припинити.З 25-30-денного віку рекомендується починати загартування рослин. Для цього їх виносять на повітря (при температурі повітря вище 6 грудусов). Загартовування проводять поступово, з 30 хвилин в перші дні до 12-24 годин (якщо дозволяє погода).

Хороша розсада повинна бути висотою 35-40 см (не вище), зі стеблами діаметром 8-10 мм і 7-9 листям, а також сформованими суцвіттями.Коли грунт прогріється до 16 , рослини можна висаджувати на постійне місце. У середній смузі  терміни посадки в плівкові теплиці можуть бути 10-15 травня, у відкритий грунт - 3-5 червня, коли мине небезпека заморозків.

Садять розсаду в добре пролитий грунт в лунки, заправлені перегноєм або компостом і мінеральними добривами. Рослини висаджують з грудкою землі, вертикально на 3-5 см. Після посадки рослинам дають можливість вкоренитися і «відпочити». Подальший догляд (підв'язку, пасинкування) починають тільки через 5-7 днів.

9-03-2020, 09:06 235