Робота на дачі : порада,як зібрати хороший урожай на дачі, відпочити на природі

Дача » Дача,город » «Вітамінна» петрушка : агротехніка вирощування
РОБОТА НА ДАЧІ

ROBOT IN THE COUNTRY


«Вітамінна» петрушка : агротехніка вирощування

Листя петрушки в свіжому вигляді містять багато вітамінів С (до 200 мг в 100 г), каротину, флавоноїдів, ефірного масла, а також заліза і магнію. Петрушка володіє і лікарськими властивостями: її ефірне масло помірно стимулює роботу нирок, має сечогінну дію.

Агротехніка

Петрушка віддає перевагу родючим, з глибоким орним шаром, пухкі, суглинні грунти. Кращі попередники: огірок, томати і цибулю.

Посів насіння проводять в декілька термінів: ранньою весною (з кінця квітня по травень), в середині літа (в кінці червня), під зиму (жовтень-листопад). Підзимний посів проводять сухим насінням. Навесні петрушку сіють в зволожені борозенки на відстані 3-4 см в ряду і 20-30 см між рядами. Посіви зверху мульчують торфом. Для прискорення проростання насіння посіви накривають плівкою, яку прибирають при появі сходів.

Догляд за петрушкою включає боротьбу з бур'янами, два проріджування посівів, підживлення після проріджування, які поєднують з черговим поливом.

Поради зі зберігання:

- Зелень не втрачає свіжості і смакових якостей 1-1,5 тижні в холодильнику. Її потрібно ретельно промити, струсити залишки води і скласти в поліетиленовий пакет. Потім необхідно видалити з пакету все повітря і щільно скачати в рулон. - Промиту петрушку можна обсушити, подрібнити і пересипати в поліетиленові пакети. Зберігати в морозильній камері. У замороженої зелені добре зберігаються вітаміни.

- Чисту зелень необхідно дрібно нарізати і повністю висушити в провітрюваному місці, захищеному від прямих променів сонця. Потім її слід пересипати в скляну банку з щільно закрити кришкою. Можна також сушити петрушку, пов'язуючи цілі рослини в пучки і підвішуючи в прохолодному затіненому місці.

- Промиту і сушену зелень потрібно подрібнити і укласти в стерилізовані скляні банки, пересипаючи кожен шар  сіллю. Потім все щільно утрамбувати, банки закрити і зберігати в холодильнику.

6-03-2020, 17:24 142